Bedava İnternet

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır? Günümüzde birçok Turkcell müşterisi mobil ödeme hizmetinden faydalanıyor. Bu yazımızda bu kullanıcılara özel olarak Turkcell mobil ödeme kapatma nasıl yapılır sorusuna yanıt bulacağız. Yıllar içerisinde hayatımıza dahil olan birçok kavram ve hizmet arasında yer alan mobil ödeme yöntemi nasıl kapatılır bu yazımızda detaylıca anlatacağız.

Bildiğiniz gibi yaşamın nerede ise her noktasında daha mobil bir anlayış sahipleniliyor. İnsanlar karmaşık düzenin yerine, geliştirilen ve kullanıma sunulan mobil yöntemleri tercih etmekte. Turkcell mobil ödeme de bunlardan birisi. Ülkemizde milyonlarca kişinin yararlandığı bu hizmet kimi zaman iptal etme işlemine de tabi tutulmakta.

Bu içeriğimizde ilk olarak Mobil ödeme nedir sorusuna yanıt bulacağız. Daha detaylı bilgi için Turkcell mobil ödeme rehberimize de göz atabilirsiniz. Mevcut yazı sonunda Turkcell mobil ödeme iptali nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız.

Turkcell Mobil Ödeme, Diğer Adı ile Paycell Nedir?

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki tüm operatörler kullanıcıların mobil ödeme yöntemi sunmakta. Bunu en iyi yapan operatör ise hiç kuşkusuz Turkcell. Diğer rakiplerinin ötesine geçen Turkcell, işi sadece mobil ödeme ile sınırlı tutmayıp, Paycell adında da bir kart kullanıma sundu. Bu kart sayesinde tıpkı kredi kartı gibi kullanım yapabilmektesiniz. Hattınızın tipine göre anlık olarak ödeme veya sonradan telefon faturası üzerinden ödeme gibi seçenekleri değerlendirme imkanınız da bulunmakta.

Turkcell Paycell mobil ödeme yöntemi oldukça avantajlıdır. Hem bireysel müşterilere hem de işletmelere özel birçok kampanyayı bünyesinde barındırır. İnternet sitesi üzerinden de kullanım amacınıza yönelik olarak yararlanabileceğiniz kampanyaları görebilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Faturalı Hat Başvuru

Paycell kart satın almak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Herkes tarafından kullanılabilir durumda. İnternet üzerinden veya yetkili satış noktalarından kartı temin edebilirsiniz. Paycell hakkında detaylı bilgiyi Paycell internet sitesinden öğrenebiliriz.

Turkcell mobil ödeme faturalı hat veya faturasız hat için aynı biçimde işler. Paycell dünyasına adım atmak için ilk olarak Paycell mobil uygulamasına girmeli ve SMS onayı işlemini gerçekleştirmelisiniz. Daha sonrasında kullanış biçiminize en uygun olan tarifeyi seçerek kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Paycell Limiti Nedir?

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi Paycell ücretli bir hizmet olmanın yanı sıra mobil olması sebebi ile bazı limitlere tabidir. Müşterilerin seçimi ve tarife biçimlerine göre değişen limitler 200 TL ile 1200 TL arasındadır. Aylık olarak size tanımlanan limitler tek seferliktir. Bir sonraki aya kadar limit artırımı yapamazsınız. Eğer faturalı hat sahibi iseniz ay sonundaki faturanızda Turkcell mobil ödeme harcamalarınızı görebilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Paycell yani Turkcell mobil ödeme kapatma için iki farklı alternatif bulunmaktadır. Alternatifler aşağıda başlık başlık detaylıca anlatılmıştır.

Mobil Ödeme Kapatma Turkcell Müşteri Hizmetleri

İlk Turkcell mobil ödeme kapatma yöntemi, klasik, ilk tercih edilen Turkcell müşteri hizmetleri ile kapatma işlemidir. İşlem için tek yapmanız gereken Turkcell hattınız üzerinden 532 numarasını veya diğer hatlardan 0850 622 60 60 numarasını tuşlamaktır. Arama için gerekli menü tuşlamalarını yapmanızın ardından Turkcell mobil ödeme iptali talebinizi müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma SMS

Bir diğer Turkcell mobil ödeme kapatma SMS üzerinden yapabileceğiniz yoldur. Bu yöntem diğer yönteme göre daha kısa sürede etkili olduğu için rehber yazarı olarak da tarafımın önerisidir. Yapmanız gereken Turkcell mobil ödeme için kayıtlı olan telefon üzerinden MOBILODEMEKAPAMA yazıp 5522 numarasına SMS göndermektir. İşlem sonunda Turkcell mobil ödeme kapatma SMS onayı gelecektir.

Turkcell Mobil Ödeme Açma

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell mobil ödeme açma işlemi de tıpkı kapatma gibi iki farklı yoldan yapılabilir.

  • Turkcell mobil ödeme açma için Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilir veya
  • Mobil ödeme aktivasyonu yapmak istediğiniz hat üzerinden MOBİLODEME AC yazıp 2222 numarasına SMS atabilirsiniz.

Her iki yöntem sonunda da dilerseniz hattınızdan dilerseniz Paycell kart üzerinden mobil ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem sadece Turkcell mobil ödeme kapatma için değil aynı zamanda ilk baştaki açma işlemi için de geçerlidir.

Bu içeriğimizde Turkcell mobil ödeme iptali nasıl yapılır, mobil ödeme kapatma yöntemleri nelerdir sorularına yanıt verdik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ