Bedava İnternet

Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • 09 Ekim 2021
 • 2.856 kez görüntülendi.
Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır? Telefonlarımızın sol üst kısmında yazan operatör adları artık değiştirilebilir. Peki Turkcell operatör ismi değiştirme nasıl yapılır? Operatör ismi değiştirme iPhone yöntemleri nelerdir? Android Operatör ismi değiştirme nasıl yapılır? Bu soruların ve daha fazlasının yanıtını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Yazımızın ana odağı, telefonlarımızda yazan TURKCELL veya HAYATEVESIGAR yazılarını özelleştirmek olacak. Bu sayede daha kişisel bir görünüm yaratabileceksiniz. Yıllardır pek bilinmese de operatör isimleri kişilerin tercihine bağlı olarak değiştirilebiliyor. Birçok kişi ise bu durumu HAYATEVESIGAR yazısının telefonlarımızda yer alması ile öğrendi.

Yıllardır karşımıza çıkan operatör isimleri bir sabah kalktığımızda değişmiş, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Kamu spotunun aracı olmuşlardı. Bu durum da birçok kişiye “Turkcell Operatör isim değiştirme nasıl yapılır?” sorusunu sordurdu. Bu içeriğimizde bu konuya açıklık getirmenin yanı sıra farklı cihazlar için de Hat ismi değiştirme yöntemi paylaşacağız.

Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Nedir, Ne İşe Yarar?

Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Turkcell operatör ismi değiştirme işlemi, temel olarak herhangi bir fonksiyonel avantaj veya dezavantaj yaşatmaz. Telefonumuzun sol üst kısmında yer alan operatör ismi, herhangi bir fonksiyona sahip değildir. Dolayısı ile değiştirme veya standart olarak kalmasının ne hattınıza ne de telefonunuza bir etkisi yoktur. Turkcell Operatör ismi değiştirme sadece bir kişiselleştirme imkanıdır.

Turkcell Operatör İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Turkcell isim değiştirme işlemini bu bölümde detaylı şekilde anlatacağız. Telefonunuzda yazacak yazıyı değiştirme için bu bölümdeki bilgileri dikkatlice takip etmeli, adımları eksiksiz uygulamalısınız.

Turkcell yazısını değiştirme için şu adımları takip edin:

 • Turkcell tarafından geliştirilen UpCall uygulamasını indirmek ilk aşamadır. Uygulama iPhone AppStore ve Google Play Store üzerinde bulunmaktadır. Dilerseniz BURADAN direkt olarak buradan Turkcell isim değiştirme uygulamasına gidebilirsiniz.
 • Uygulamayı size en uygun kaynaktan indirdikten sonra uygulamayı başlatın.
 • Uygulama açılışında sizden standart olarak kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik hakkında onay talep edilecektir. Bu kısımları onaylayın.
 • Gelen sonraki adımda kullanmış olduğunuzun telefon numarasını girin, bir sonraki adımda telefon numarasını yinelemeniz istenecektir.
 • Yinelemenin ardından girilen numaraya SMS yolu ile doğrulama kodu iletilecektir. Uygulama ekranında bulunan ilgili yere mesaj olarak gelen kodu giriniz.
 • Tüm işlemler tamamlandıktan sonra uygulamanın ana sayfasına giriş yapın.
 • Ana sayfanın üst kısmında yer alan Profil fotoğrafınızın olduğu alana gidin.
 • Gittiniğiz alana tıklamanızın ardından bir menü karşınıza çıkacaktır. Açılan listede Operatör İsmi Ayarı bölümüne gidin.
 • Bu bölümde standart olarak “Turkcell” yazısı ya da boşluk bulunmaktadır. Bu bölümde istediğiniz kelimeleri yazabilirsiniz.
 • Yazma işlemlerinin bitirdikten sonra Onayla tuşuna tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.

İşlem sonunda Turkcell isim değiştirme tamamlanmış olacaktır. Ayarlama kısmında yazmış olduğunuz metin, telefonunuzun üst kısmında sergilenecektir. Bu bölüme tekrar gelerek ismi değiştirebilir veya varsayılan ayarlarına döndürebilirsiniz.

Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Ücretli mi?

UpCall uygulaması Turkcell tarafından sunulan ve indirmesi tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Dolayısı ile Turkcell operatör ismi değiştirme de ücretsizdir. Uygulama içerisinde bir abonelik veya uygulama içi satın alma tekniği bulunmaz. Vaat edildiği gibi aramaları düzenleyen ve operatör adı değiştirme seçeneği sunan bir uygulamadır.

Operatör İsmi Değiştirme iPhone

iPhone operatör ismi değiştirme işlemi konusunda birçok kişi merak içinde. Eğer Turkcell hat ve iPhone telefon sahibi iseniz Turkcell yerine isim yazma iPhone için de yukarıdaki şekilde olacaktır. Yazımızın hat adı değiştirme yönergeleri kısmındaki adımları takip ederek siz de iPhone Turkcell yerine isim yazma imkanına sahip olabilirsiniz.

Operatör İsmi Değiştirme Android

Yukarıda iPhone için ne yazdıysak aynısı Android için de geçerlidir. Android operatör ismi değiştirme işlemi için Turkcell UpCall uygulamasından yararlanabilirsiniz. Yazımın 2. alt başlığında bulunana NASIL YAPILIR kısmındaki adımları takip ederek şebeke ismi değiştirme Turkcell yerine istediğinizi yazma mümkün olur.

Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Olmuyor

Turkcell Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kimi zaman bazı cihazlarda yukarıda bahsettiğimiz işlemler olmayabilir. Bunun temel olarak iki sebebi bulunur:

 1. Uygulamayı ilk açtığınızda gerekli olan erişim izinlerini vermezseniz, uygulama içerisinde yapılan değişkliklerin telefonunuza hiç bir etkisi olmayacaktır.
 2. Uygulama kendi içerisinde bir sorun yaşıyor olabilir. Uygulamayı yeniden başlatın, eğer sorun çözülmez ise verilerini temizleyip tekrardan giriş yapın. Eğer durum devam ederse son çare olarak uygulamayı tekrar yükleyin ve temiz bir kurulum yapın.

Bu içeriğimizde Turkcell operatör ismi değiştirme konusundaki var olan tüm bilgileri sizler ile paylaştık. Konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ