Bedava İnternet

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • 24 Ocak 2021
 • 3.650 kez görüntülendi.
Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?; Teknolojinin gelişmesi ile beraber yepyeni akıllı cihazlar piyasaya girmekte. Bu gelen cihazlar ile beraber telefon piyasası da hareketleniyor. Telefon satışının en fazla olduğu firmalar arasında en başta ise operatörler geliyor. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi firmalar faturaya ek cihaz ile müşterilerine kampanyalar yapıyor. Bu yazımızda Turkcell müşterilerine özel Turkcell Puan Sorgulama nasıl yapılır, ne işe yarar gibi konulara değineceğiz.

Siz de Turkcell faturalı hat sahibi iseniz Turkcell bayilerinden telefon almak sizin için de kolay. Puan sorgulamanızı yaptıktan sonra size en uygun cihazı alabilirsiniz. Puanlarını biriktikçe alabileceğiniz cihazların kalitesi de artmakta. Puan sistemi ile beraber en iyi müşterilere en iyi cihazlar sağlanıyor. Yani ne kadar puan o kadar iyi telefon desek yeridir. Son çıkan iPhone modelini de herkesin alamayacağını buradan anlayabilirsiniz.

TURKCELL BEDAVA İNTERNET KAMPANYALARI 2022

Turkcell Financell Nedir, Ne İşe Yarar?

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell tarafından kurulan Financell, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur. Kredi ve ürün sağlayıcısı konumundadır. Turkcell Financell, alacağınız cihazlar için sağlanan vadenin kredi sağlayan kurumu olarak yer alır. Yani cihazının kredisini Financell’den çekersiniz.

Turkcell Puan Nasıl Yükseltilir?

Mevcut telefonunuzu değiştirmek istiyorsanız iyi bir Turkcell cihaz puanı gerekmekte. Turkcell cihaz puanı artırmak için en önemli noktalardan biri fatura ödeme alışkanlığınız. Faturalarınızı düzenli ödemeniz halinde hızlıca puan kazanırsınız. Vodafone’da olduğu gibi kullandığınız tarifeye bağlı bir durum söz konusu değildir.

Turkcell puan hesaplama hattınızı kullanmaya başlamanızın 6. ayından sonra başlar. Puanın yüksek olması için ödemelerinizi geciktirmediğinizden emin olmalısınız. Puanı yükseltmek için yapabileceğiniz bir diğer şey ise birden fazla hatta sahip olmak. Örneğin ailenizdeki hatlar sizin üzerinize ve faturalar düzenli ödeniyorsa puanınız daha da yüksek olur. Bunun dışında aniden puan arttırılamaz, aylık olarak artış gerçekleşir.

Turkcell Finacell puanını yükseltmek konusunda ciddi iseniz faturalarınızı 1 gün dahi geç ödememelisiniz. Bu durum kazanacağınız Turkcell cihaz alma puanı konusunda ciddi kayıplara sebebiyet verir.

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell puan sorgulama konsunda izleyebileceğiniz 2 farklı yol bulunmakta. Birinci yol Turkcell bayisi üzerinden bilgi almak. Turkcell satış noktalarını ziyaret ederek hattınız üzerinden sorgulama yaptırabilirsiniz. Müşteri temsilcileri size puanınızın ve puanınız ile alabileceğiniz cihazların bilgisini verir. Bu puan ile hemen şubede cihazları kontrol edebilirsiniz.

İkinci yöntemimiz ise Turkcell Dijital Operatör puan sorgulama. Telefonunuza indireceğiniz Dijital Operatör uygulaması ile puanınıza uygun telefonları görüntülemek oldukça kolay. Uygulama içerisinde bulunan Dijita Mağaza kısmına gittiğinizde size uygun cihazlar sıralanacaktır. Sıralanacak cihazlar puanınız hesaplanarak otomatik olarak listelenir. Cihazlara tıkladığınızda cihaz seçeneği ve ödeme seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Turkcell Dijital Operatör uygulaması üzerinden faturaya ek cihaz alımı Dijital Mağaza üzerinden de yapılmakta. Sepete ekleyip gerekli adımları takip ederek hızlıca cihazınıza kavuşabilirsiniz. Cihazlar hakkında fikir almak için BURAYA tıklayarak incelemede bulunabilirsiniz.

TURKCELL MÜŞTERİ HİZMETLERİNE DİREK BAĞLANMA

Turkcell Puan Sorgulama ile Tarifeye Ek Cihaz Nasıl Alınır?

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki sorgulamadan sonra internet üzerinden cihazınızı alabilirsiniz. Cihazı almak için şu adımları izleyin.

 • Dijital mağaza üzerinde size özel listelenen cihazlardan uygun olanı seçin.
 • Ödeme, cihaz hafızası ve rengi gibi detaylara dikkat edin. Cihaza tıkladığınız ekranda bunları seçerek bir sonraki ekrana gidin.
 • Daha sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurun.
 • Son ekrana gelmeden önce cihazınızı nasıl teslim alacağınızı belirtin. Cihazı, ister kapıdan ister ise mağazadan teslim alabilirsiniz.

Turkcell Puan Sorgulama Puanın Sıfırlandı?

Turkcell puanı sıfırlandı durumunu yaşayan bazı hat sahipleri bulunmakta. Bu gibi durumlarda hat durumunuzu kontrol edin. Yukarıda da değindiğimiz gibi 6 aydan önce puan hesaplaması yapılmaz. Eğer bunun dışında kalıyorsanız konu ile alakalı Turkcell Finansman Müşteri Hizmetlerini aramalısınız. Müşteri hizmetlerine 0 850 200 05 32 numarasından direkt olarak ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetleri saat 07.45 ile 01.45 (18 saat) hizmet vermekte.

Turkcell Cihaz Puanı Kaç Olmalı?

Her şeyi hallettiniz ve sıra cihaz puanı miktarında. Turkcell Cihaz Puanı Kaç Olmalı diye soruyorsanız sorduğunuz soru hatalı. Bunun sebebi bu durumun tamamen sizin isteklerinize bağlı olması. Alacağınız cihaz üst segment ise hali ile sizden yüksek bir puan beklenir. Fakat puanınız yetmez ise cihazı yine de alabilirsiniz. Örneğin 7000 puanınız var ve istediğiniz cihaz 8700 TL. Bu cihazı 1700 TL peşin veya kredi kartı ile ön ödeyerek alabilirsiniz. Mantık şu; puanın üstünden kalan miktar ön ödeme olarak alınır.

Turkcell Hat Üstüne Telefon Nasıl Alınır?

“Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?” sorusuna detaylıca yanıtımızı verdik. Bu adımların hepsinde doğru yolu izlediyseniz sıra cihaz almakta. Yukarıda Dijital Operatör uygulaması üzerinden Turkcell Hat üstüne telefon nasıl alınır anlattık. Bir diğer yol ise satış temsilcileri üzerinden satın alma. Buralara TC kimlik kartınız ile giderek cihaz için gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. admin dedi ki:

  turkcel puan sorgulama Turkcell bayilerinde,Turkcel bayisine gitmeden halletmek isterseniz Turkcell çağrı merkezi arayarak puan sorgulama yapabilirsiniz.
  532 ya da 0532 532 00 00 bu numaralar üzerinden kimliğinizi yanınında bulundurarak turkcel puan sorgusu yapabilirsiniz. Turkcell.com üzerinden sorgulama yapılabilir aynı zamanda
  Paycell uygulaması üzerinden müşteri puanınızı sorgulayabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ‘Kredi Limitini Öğren’ sekmesine tıklayın. Açılan ekranda telefon numaranızı girerek müşteri puanını görüntüleyebilirsiniz

BİR YORUM YAZ