Bedava İnternet

Turkcell Vınn Wifi Modem Ayarları, Ara Yüzü ve Kurulumu 2022

 • 02 Mart 2022
 • 2.233 kez görüntülendi.
Turkcell Vınn Wifi Modem Ayarları, Ara Yüzü ve Kurulumu 2022

Turkcell Vınn Wifi Modem Ayarları, nasıl yapılır ve Turkcell vınn wifi  ara yüz kurulumu 2022 başlıklı yazımızda Turkcell’in kullanıcılarına sunduğu, internetini dilediğin yere götür Vınn Wifi modem kurulumlarını anlatacağız.

Vınn wifi modemler Turkcell müşterilerine, 4.5G hızıyla muhteşem internet deneyimi yaşatmaktadır. Hem evinizin içinde hem de dışarıda istediğiniz zaman internetinizi kullanmak olanağı sağlıyor. Bu hizmetten (vınn wifi modem) 450- 650 TL gibi makul fiyatlara sahip olabilirsiniz. Bu fiyatlar satın alacağınız siteden siteye değişiklik gösterebilmektedir. Taksit seçenekleri ile almak isterseniz Turkcell tarafından kullanıcılara sunulan 12 ay – 24 ay- 36 ay gibi taksit imkanları ile sahip olabilirsiniz. Vınn wifi modem sahibi olmak için herhangi bir şart veya sözleşme yoktur. Taahhütname imzalamadan kolaylıkla vınn wife modem sahibi oluyorsunuz.

Turkcell Vınn Wifi Nedir?

Turkcell Vınn Wifi Nedir ve bizlere ne gibi kolaylıklar sağlar;

Vınn wifi modem ile dilediğiniz yerde dilediğiniz zamanda 4.5G hızıyla internete erişim sağlamanıza yardımcı olan bir modemdir. 78 gram ağırlığına sahip olduğundan dilediğiniz yere rahatlıkla götürebilirsiniz.

 • Evinizin içinde veya dışında nerede olursanız olun, bilgisayarınız yanınızda olduğu müddetçe internet sorunu yaşamazsınız.
 • Yalnızca siz değil, Vınn Wifi Modem ile internetinize toplamda 15 kişi bağlanabilir. Böylelikle arkadaşlarınızla internetinizi paylaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.
 • Vınn wifi modem 7 saat boyunca şarj aletine takılı olmadan çalışabilir. Pil süresi ortalama 7 saattir.

Vınn Wifi Modem Özellikleri Nelerdir?

Vınn wifi modem özellikleri;

 • Firewall Desteği: micro SD Kart Yuvası
 • Boyut & Ağırlık Boyutlar: 87.6 x 59.6 x 12.9
 • Ağırlık: 78 gr
 • Bağlantılar 4.5G İndirme (Download) Hızı: 150 MBps4G
 • Yükleme Hızı (Upload): 50 Mbps
 • Kablosuz Ağ (Wi-Fi): 802.11 b/g/n
 • Pil & Güç Yönetimi Pil Türü: 1800 mAh
 • Bekleme Süresi: 300 saat
 • Kullanma Süresi: ortalama 7 saat
 • Diğer Özellikler: ısı dayanıklılığı

Sayılan özellikler yalnızca bir adet modemden örnek alınarak yazılmıştır. Turkcell vınn wifi modelleri sadece yukarı model ile sınırlı kalmamaktadır. Daha uygun fiyatı olan modemleri internet sitelerinde bulabilirsiniz.

Wifi kurulumu ve şifreleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır?

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

En İyi WiFi İnternet Hizmeti Veren Firmalar 2022

Turkcell Vınn Wifi Modem Modelleri

Turkcell vınn wifi modem modelleri arasında bulunan ve en başarılı vınn wifi modemlerinden bir tanesi olan modem MF971R’dir.

4.5G Turkcell VINN WiFi MF971R

 • 32 kişiyle internetinizi paylaşma imkanı sunar,
 • 2000 mAh bataryaya sahiptir,
 • 7 saat kesintisiz olarak çalışır,
 • 98 gram ağırlığındadır,
 • Fiyatı ise Turkcell’in resmi sitesinde 629 TL’dir.

 

Turkcell VINN Mobile WiFi Huawei E5576-320 Modem

 • 32 kişiyle internetinizi paylaşma imkanı sunar,
 • 71 gram ağırlığındadır,
 • Fiyatı ise 469 TL’dir.

 

4.5G Turbo VINN WiFi MW70VK

 • 32 kişiyle internetinizi paylaşma imkanı sunar,
 • 2150 mAh bataryaya sahiptir,
 • 8 saat boyunca kesintisiz olarak çalışır,
 • 85 gram ağırlığındadır,
 • Fiyatı ise Turkcell’in resmi sitesinde 627.80 TL’dir.

 

 

Gördüğünüz gibi vınn wifi modemlerin genel özellikleri hemen hemen aynıdır. Araştırarak dilediğiniz modemi satın alabilirsiniz. Satın almadan önce detaylı bir şekilde inceleme ve araştırma yapmanızı öneririz.

Turkcell Vınn Modem Arayüzü Şifresi

Turkcell vınn modem arayüzü şifresi için tarayıcınızın ural kısmına ‘’ http://192.168.225.1 ‘’ yazmanız yeterlidir. Genel olarak Turkcell wifi modem şifresi admin olarak belirlenmiştir.

 

Turkcell VINN Wifi MV40V Modem Kurulumu

Turkcell vınn wifi mv40v modem kurulumu oldukça kolaydır. Birkaç adımda sizlere modeminizi nasıl kuracağınızı anlatacağız. Sizlerde aşağıda yer alan sıralama ile modeminizi rahatlıkla kurabilirsiniz.

Turkcell vınn wifi modem kurulumu;

 1. Öncelikle modeminizi kutusundan çıkartarak, bağlantı adaptörünü takıp çalıştırın,
 2. PC’nizdeki wifi bağlantılarından Vınn Modemi bulun,
 3. Modeminizin arkasında bir şifre yazılıdır. Bu şifreyi şifre istenen alana girin.

Bu işlemlerden sonra modeminizle bilgisayarınız arasında bağlantı kurmuş olacaksınız. Daha sonra aşağıda yer alan adımları yapmaya devam edin;

 1. Kuru içerisinde size bir kullanım kılavuzu gönderilecek, kullanım kılavuzunda yazan IP adresini bulun.
 2. Bilgisayarınızda tarayıcıya bağlanın ve URL kısmına bu IP adresini girin.
 3. Karşınıza çıkan sayfada sizden ‘’ SİM KART PİN NUMARASI ‘’ istenecek. Bu alana yine kılavuzda yer alan sim kart pin numarası girin.
 4. Bir sonraki aşamada ise modem arayüz giriş bilgilerini isteyecek. Burada da yapmanız gereken kullanıcı adına ‘’admin’’ yazıp, parola kısmını boş bırakmanız.

Turkcell VINN Wifi MV40V Modem Ayarları

Turkcell vınn wifi MV40V modem ayarları yukarıda sayılan kurulumdan sonra gerçekleşecektir. Yukarıda yer alan adımları başarılı bir şekilde gerçekleştirdiyseniz şimdi modem ayarlarınızı yapabilirsiniz. Modem ayarları yapmak için;

 1. Modem arayüzüne girin daha sonra Ayarlar – Hızlı Kurulum menüsüne tıklayın
 2. Karşınıza bağlantı tipi çıkacak burada manuel de giriş ya da otomatik olarak seçebilirsiniz.
 3. Bu aşamadan sonra kendinize özel, yeni profil oluşturmalısınız. Profil oluşturmak için;
 4. Profil ismini 4G seçin, ileri tuşuna tıklayın, önüne gelen yeni sekmede ‘’kablosuz ağ şifresi’’ oluşturmanız gerekir bunun için tahmin edilmeyecek güçlü bir şifre seçin. Modemin arkasında bulunan şifreyi de parola olarak kullanabilirsiniz.
 5. İşleme devam ettiğiniz zaman karşınıza modem için yaptığınız tüm ayarların özeti gelecektir. Değiştirmek istediğiniz ayarları buradan değiştirebilirsiniz.
 6. Son olarak bitir butonuna basıp işlemleri sonlandırabilirsiniz. Bitir butonuna bastığınız takdirde ayarlarınız kaydedilmiş olacaktır.

Turkcell Vınn Bağlantı Sorunu

Turkcell vınn bağlantı sorunu Turkcell kullanıcıları tarafından en fazla karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Bu sorunla karşılaştıysanız yapmanız gereken; Vınn modeminizi bilgisayardan çıkartıp, Turkcell Vınn yazılımına girip denetim masasında bulunan ‘ Programı kaldır ‘ bölümünden kaldırmanızdır. Programı kaldırdığınız zaman tekrardan kurulum yaparsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Turkcell Vınn Başka Hatta Kullanma

Turkcell vınn başka hatta kullanma elbette mümkündür. Turkcell abonesi değilseniz ve diğer operatörlerden herhangi birini kullanıyor olsanız da vınn wifi modemi satın alıp kullanabilirsiniz. Yalnızca Vodafone kullanıcıları müşteri hizmetlerini arayarak sim kartlarının üstünde bulunan sim kilidini kaldırmalıdır. Sim kilidi kaldırma işleminden sonra vınn wifi modeminizi dilediğiniz hatta kullanabileceksiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ