Bedava İnternet

Vodafone Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır?

 • 28 Ekim 2021
 • 1.584 kez görüntülendi.
Vodafone Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Vodafone Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır? Ay boyu telefonumuzdan  yapılan harcamaların hepsini merak ederiz. Özellikle fatura fazla ise Vodafone arama geçmişi dökümünü görme ihtiyacı doğar. Bu içeriğimizde Vodafone faturalı ve faturasız müşteriler için arama geçmişi çıkarma, öğrenme nasıl yapılır konusuna değineceğiz.

Bazı durumlarda telefon faturaları beklenenin çok yukarısında bir meblağ ile karşımıza çıkabilir. Vodafone bedava internet paketi olmasına rağmen yüksek bir fatura görebiliriz. Bu gibi bir durumda ilk olarak bu bedelin gelmesinin sebebini ararız. Peki bu durumda izlenmesi gereken adımları biliyor muyuz?

Vodafone müşterisi herkes bu içeriğimiz sayesinde arama geçmişi dökümü ile alakalı her şeyi öğrenebilir. İçeriğimizde bölüm bölüm Vodafone arama geçmişi öğrenme, detay görüntüleme ve silme gibi bilgiler bulunmaktadır.

Vodafone Arama Geçmişi Öğrenme

Vodafone Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Bir ay boyunca sayısız telefon görüşmesi yaparız. Bu görüşmelerin hepsinin bir kaydı tutulmaktadır. Vodafone sistemlerinde, yaptığınız görüşmelerin listesi bulunur. Bu listeler sadece aranan numaraları ve süreleri gösterir. Bunun ile beraber arama da dahil olmak üzere, internet kullanımı, SMS ve MMS gönderimi gibi bilgiler de yine bu listede yer alır.

Bu listeler sayesinde aylık olarak kullanım haritanızı çıkarabilir, hangi işlem için ne kadar ücret kesildiğini görebiliriz. Peki Vodafone arama geçmişi dökümü çıkartmak için ne yapmalıyız? Yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Bulunur?

Arama geçmişi dökümü kayıtları çok gizli belgeler değildir. Her hat sahibi belirli kaynaklara erişerek kendi kayıtlarına erişebilir. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone fark etmeksizin tüm operatörlerde bu hizmet sunulmaktadır. Hizmetten faydalanmak için dört farklı adresten yararlanabilirsiniz:

 • Vodafone Yanımda Arama Geçmişi Dökümü
 • Vodafone İnternet Arama Geçmişi Dökümü
 • Vodafone Müşteri Hizmetleri Arama Geçmişi Dökümü
 • Vodafone Mağazaları Arama Geçmişi Dökümanı Çıkarma

Vodafone Arama Geçmişi Detayı Nereden Bakılır?

Vodafone Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Yukarıda sırası ile tüm yolları listeledik. Dilerseniz, bu yöntemleri bu bölümde daha da detaylandıralım

Vodafone Yanımda Arama Geçmişi Dökümü

Geçmişte Self Servis adı ile anılan Vodafone Yanımda üzerinden tüm hat işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Hat başvurusu, fatura ödeme, paket satın alma, Vodafone bedava internet kazanma gibi birçok işlem bu uygulama üzerinden yapılıyor. Vodafone arama geçmişi dökümü çıkarmak için yine bu uygulamaya ihtiyaç duyuyoruz.

Vodafone Yanımda arama geçmişi öğrenme için şu adımları takip edin:

 • İlk olarak akıllı telefonunuza Vodafone Yanımda uygulamasını indirmelisiniz.
 • Uygulamayı indirdikten sonra Telefon Numarası ve Şifre bilgilerini girin. Vodafone Yanımdaya giremiyorsanız BURAYA tıklayın!
 • Giriş yapmanın ardında sağ üstte bulunana menü simgesine(alt alta 3 çizgi) tıklayın.
 • Açılan menüden Tarifem ve Kullanımlarım seçeneğine, açılacak listede de Faturalarım seçeneğine tıklayın.
 • Gelecek ekranda geçmiş 6 ayın ve mevcut ayın faturalarını görebilirsiniz.
 • Faturaların yanlarından bulunan DETAY simgesine tıklarsanız, fatura menüsüne ulaşacaksınız.
 • Bu ekranda bulunan Kullanım Detayı seçeneğine tıklayın ve gelecek ekranda Güvenlik Kodu Gönder seçeneğini seçin.
 • Gelen SMS doğrulama kodunu, istenen boşluğa yazın ve TAMAM tuşuna basın. (Eğer SMS gelmez ise SIFRE yazarak 7048 numarasına SMS atın)
 • Her şey tamam, artık istediğiniz fatura detayına ulaşabilirsiniz.

iPhone Vodafone Yanımda uygulaması için tıklayın!

Android Vodafone Yanımda uygulaması için tıklayın!

Vodafone İnternet Arama Geçmişi Dökümü

İnternetten Vodafone arama geçmişi çıkarma işlemi yukarıdaki ile birebir aynıdır. Vodafone internet sitesi ile Vodafone Yanımda uygulaması birebir aynı arayüzü kullanmaktadır. Bu sebeple yukarıdaki adımları takip ederek bilgisayardan arama geçmişi dökümanına ulaşabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Arama Geçmişi Dökümü

Tüm yöntemler arasında en klasik olanı hiç şüphesiz Müşteri hizmetleri üzerinden arama geçmişi öğrenmedir. Zaman kaybetmemek açısından Vodafone müşteri hizmetlerine direk bağlanma ile temsilcinize ulaşın. Temsilciye direkt olarak arama geçmişinizi öğrenmek istediğinizi iletin. Vereceğiniz mail adresine veya sistemde kayıtlı olan adrese arama geçmişi dökümanı iletilecektir.

Vodafone Mağazaları Arama Geçmişi Dökümanı Çıkarma

Arama geçmişi dökümü fiziksel olarak isteniyorsa en kolay yolu Vodafone Mağazalarıdır. Vodafone mağazalarına giderek, sahibi olduğunuz hattın geçmiş arama kayıtlarını öğrenebilirsiniz. Mağazada bulunan müşteri temsilcileri güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra istediğiniz dökümanı tarafınıza iletecektir.

Vodafone Arama Geçmişi Dökümanı Nasıl Çıkarılır?

Vodafone Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Yukarıdaki son maddede değindiğimiz gibi arama geçmişi dökümü çıkarma işlemi mevcuttur. Tek alternatif mağazalar değildir. Dilerseniz kendi elinizle veya direkt olarak Vodafone’dan sağlanan belge ile bu dökümana ulaşabilirsiniz. Yapabilecekleriniz şunlardır:

 • Vodafone Müşteri hizmetlerinden gelen dijital belgeyi yazıcı üzerinden çıkartabilir,
 • Müşteri hizmetlerinden direkt olarak adresinize fiziksel belge yollamasını isteyebilir,
 • Vodafone internet sitesi üzerinden ulaştığını belgeleri direkt olarak yazıcıdan çıkarabilir,
 • Vodafone Yanımda üzerinden açtığınız belgeyi Paylaş seçeneği ile çıkarabilirsiniz.

Vodafone Arama Geçmişi Silme

Merak edilen konulardan birisi de Vodafone arama geçmişi silme nasıl yapılır konusudur. Bu işlemin nasıl yapılacağına dair birçok sorgu bulunmaktadır. İşin doğrusu hali hazırda hiçbir yöntem bulunmaz. Arama geçmişi dökümü kayıtları sistemlerde 6 ay olarak tutulur. 30 gün geride kaldıkça 7 ay önceki arama kaydı silinmiş olur.

Vodafone Arama Geçmişi Öğrenme Şartları

Vodafone Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki birçok kişisel veri, Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında sadece kişiye özel olarak paylaşılmaktadır. Arama geçmişi dökümü de bunlardan biridir. 3. şahısların, başkalarının arama geçmişi erişmeleri kanunen suç teşkil etmektedir. Bu sebeple kendinizden başka kimsenin arama geçmişine bakmamanızı öneririr.

 

Vodafone arama geçmişi dökümü nasıl çıkarılır içeriğimizin sonuna geldik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ