Bedava İnternet

Vodafone Arayan Kim Nedir, Nasıl İptal Edilir?

 • 03 Ekim 2021
 • 1.525 kez görüntülendi.
Vodafone Arayan Kim Nedir, Nasıl İptal Edilir?

Vodafone Arayan Kim Nedir, Nasıl İptal Edilir? Kimi zaman telefonumuz kapandığında bizi arayanlar ulaşamaz ve kimin aradığını bilemeyiz. Vodafone Arayan Kim servisi ile beraber bu sorunun önüne geçmek mümkün. Peki Arayan Kim Nedir, aktif etme nasıl yapılır, sorgulama yapmak için ne yapmak gerekir? Bu tip soruların tümünün cevabı bu içeriğimizde.

Kimi durumlarda hattımız çekmez veya telefonumuz kapalı olabilir. Bazı durumlarda da bir arama içerisindeyken birisi arar ve bize ulaşamaz. Bu gibi durumlarda bazı hizmetlerden faydalanmak gerekir. Vodafone arayan kim servisi de bunlardan biri.

Vodafone Arayan Kim Nedir?

Vodafone Arayan Kim Nedir, Nasıl İptal Edilir?

Kısaca; sizi arayanları öğrenebileceğiniz bir mesaj servisi. Servis ile beraber hattınız erişime açık olmadığı anlarda sizi arayanları SMS yolu ile öğreniyorsunuz. SMS içeriğinde numaralar ile beraber aradıkları tarih ve kaç kere aradıkları da yer alır. Bu sayede sizi arayıp ulaşamayan kişileri kolayca öğrenebilirsiniz. Hizmeti satın almak ve iptal etmek için yapmanız gerekenleri yazımızın sonraki kısımlarında öğrenebilirsiniz.

Servis içerisinde çok farklı hizmetler de bulunmaktadır. Yazımızın son kısmında bahsedeceğimiz yönlendirme ayarları ile beraber istediğiniz şekilde hizmetten faydalanabilirsiniz. Hizmet süresince hangi aramalar için SMS almak istediğiniz yönlendirme ayarları ile belirleyebiliyorsunuz.

Vodafone Arayan Kim Aktif Etme Nasıl Yapılır?

Vodafone Arayan Kim Nedir, Nasıl İptal Edilir?

Hizmetten faydalanmanız için tek yapmanız gereken ilgili mesajı SMS olarak hedef numaraya atmaktır. Vodafone arayan kim aktif eme için ARAYANKIM yazarak 8000 numarasına SMS göndermeniz yeterlidir. Ayrıca ABONE ARAYANKIM yazıp 8000‘e göndererek de Arayan kim Vodafone üyeliğini aktif edebilirsiniz.

Arayan Kim Vodafone Ücreti

Bildiğiniz gibi Arayan Kim Vodafone ücretli servisleri arasında yer almaktadır. Mayıs’ta güncellenen tarife ile beraber tüm Vodafone müşterileri aylık 5.90 TL karşılığında hizmetten yararlanabilir. Arayan Kim servisi almanız halinde Vodafone Şimdi Ara servisini de ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Vodafone Şimdi Ara ile beraber arayıp ulaşamadığınız numaraların, tekrar aktif olması halinde bilgilendirme SMS’i alırsınız. Bu sayede beklemeden tekrar hedef numarayı arayabilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Sorgulama

Tanımadığınız numaraları sorgulama imkanınız da bulunmaktadır. İki farklı Vodafone Arayan Kim sorgulama yöntemi bulunmaktadır:

 • 11842 numaralı Bilinmeyen numaralar servisini arayarak sorgulama yapabilirsiniz.
 • KIM boşluk Telefon Numarası şeklindeki mesajı 7048 numarasına SMS olarak göndererek sorgulama yapabilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim İptal Etme

Servisi iptal etmek için SMS ile işlem yapabilirsiniz. Vodafone Arayan Kim iptal etme için IPTAL ARAYANKIM yazarak 8000 numarasına SMS atmanız yeterli olacaktır. Servis iptal olduktan sonra kalan süreniz boyunca kullanım devam edecektir. Kullanım süresi bittiğinde hizmet tekrardan yenilenmez.

Vodafone Arayan Kim Numarası Görünmüyor

Servis sırasında bazı durumlar da yaşanabilmektedir. Vodafone arayan kim numarası görünmüyor sorunu ile karşılaştığınızda şu durumlar olabilir:

 • Gizli Numaradan tarafınıza çağrı gönderilmiş olabilir.
 • Arayan numara sonradan erişime kapanmış olabilir.

Vodafone Arayan Kim Servisi Mesaj Gelmiyor

Vodafone Arayan Kim Nedir, Nasıl İptal Edilir?

Eğer bu sorunla karşılaşıyorsanız ilk olarak Vodafone Yanımda uygulamasına girmelisiniz. Uygulama içerisinde Arayan Kim Vodafone üyeliğinizi kontrol edin. Eğer üyelik devam ediyor ama mesaj gelmiyor ise direkt olarak Vodafone Müşteri hizmetlerini arayın. Müşteri temsilcisine Vodafone arayan kim mesajı gelmiyor şeklinde talep oluşturmanızın ardından araştırma yapılacaktır. Eğer belirtildiği gibi bir arama oldu ve size mesaj iletilmedi ise sebebi ile beraber hata için özür manasında hediye verilecektir.

Arayan Kim Vodafone Ayarları Nasıl Yapılır?

Vodafone Arayan Kim Nedir, Nasıl İptal Edilir?

Bazı durumlarda servis tamamen aktif olamayabiliyor. Bu sebeple bazı ayarlar yapmak gerekiyor. SMS alabilmeniz için hattınızın 0542 7543 000 numarasına yönlendirilmesi gerekmektedir.

Yönlendirme ayarları şu şekildedir:

 • Gelecek bütün aramaları yönlendirme için **21*05427543000# tuşlaması yapmalısınız.
 • Aranmanız ve ulaşılmadığınız durumlarda yönlendirme için **62*05427543000#  tuşlaması yapmalısınız.
 • Cevap veremediğiniz aramaları yönlendirme için **61*05427543000# tuşlaması yapmalısınız.
 • Meşgul olduğunuzda yönlendirme için **67*05427543000# tuşlaması yapmalısınız.

İptaller için ise:

 • Gelecek bütün aramaları yönlendirme iptali için ##21# tuşlaması yapmalısınız.
 • Aranmanız ve ulaşılmadığınız durumlarda yönlendirme iptali  için ##62#  tuşlaması yapmalısınız.
 • Cevap veremediğiniz aramaları yönlendirme iptali için ##61# tuşlaması yapmalısınız.
 • Meşgul olduğunuzda yönlendirme iptali için ##67# tuşlaması yapmalısınız.

Yönlendirme ayarlarının tümü telefonun arama kısmından yapılmaktadır. Vodafone Arayan Kim servisi içerisinde işlem yapmak için ayrıca Vodafone Yanımda uygulaması veya Müşteri hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorumlar kısmından yorum bırakarak bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ