Bedava İnternet

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

 • 18 Ekim 2021
 • 1.418 kez görüntülendi.
Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Birçok faturalı hat sahibi, faturasız hatta geçişin nasıl olduğunu merak etmekte. Bu içeriğimizde Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş nasıl olur, yapılması gerekenler nelerdir, detaylıca değineceğiz. İçeriğimizdeki tüm bilgiler resmi kanallardan elde edilmiş olup, %100 doğrudur.

Bildiğiniz gibi faturalı hat tarifeleri kimi zaman baş ağrıtıcı olabilir. Özellikle taahhüt zorunluluğu bu konudaki en büyük baş belası diyebiliriz. Kullanılan tarifedeki faydalar fazla geliyor ve farklı bir hatta geçmek istiyorsanız macera başlıyor. “Acaba cayma bedeli öder miyim?”, “Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş nereden yapılır?”, “Faturalıdan faturasıza geçiş ücreti nedir?” gibi birçok soru aklınızı kurcalamaya başlar.

Bir saniye durun ve derin nefes alın. Bu içeriğimizde sorularınızın hepsine tek tek, en ince detayına kadar cevap vereceğiz. Hat taşıma için daha fazla endişelenmenize gerek kalmayacak.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Bildiğiniz gibi her operatör özelinde geçiş işlemleri farklı seyretmektedir. Bu durum Vodafone için de geçerli. Yapmanız gereken birçok şey olduğu izlenimine kapılabilirsiniz fakat durum pek de öyle değil.

Öncelikle şunu söyleyelim; geçiş işlemi tamamen sizin arzu ettiğiniz biçimde gerçekleşir. Hat değiştirme veya hat taşıma işlemlerinde yapılacak tüm işlemler tarafınıza sorulur veya işlem esnasında bilgi verilir. Bu sebeple herhangi bir kuşku duymanıza gerek bulunmuyor.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Nasıl Yapılır?

Mevcut faturalı tarife iptali için iki farklı kanaldan işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bölümde bulunan alt başlıklarda bu kanalları detaylandıracağız. Her iki yöntem sonucunda da cep telefonunuza işlem onay SMS’i gelecektir.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Müşteri Hizmetleri

En eski ve en klasik yöntem müşteri hizmetlerinden hat değiştirme işlemidir. Bu işlem sayesinde hiç karmaşaya gerek kalmadan işlem yapılabildiği düşünülür. Gerçekçi olmak gerekir ise durum pek de öyle değil. Müşteri hizmetlerine direk bağlanma yapamazsanız dakikalarca telefon başında bekleyebilirsiniz. Bu sebeple bir sonraki adımımızı kullanarak tarife değişikliği yapmanız daha faydalı olacaktır.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Vodafone Yanımda

Vodafone, Yanımda uygulaması ile beraber birçok işlemi daha hızlı ve kolay hale getirdir. Bunlardan birisi de faturalıdan faturasız geçiş işlemi. Uygulama içerisindeki bazı adımları izleyerek kolayca yapabilirsiniz.

Şu adımları izleyin:

 • Vodafone Yanımda uygulamasına veya web sitesine giriş yapın.
 • Giriş ekranında Telefon numaranız ve Vodafone yanımda şifresini kullanın.
 • Daha sonrasında gelecek ekranda Geçebileceğim Tarifeler sayfasına giriş yapın. (Uygulamada Tarifem ve Kullanımlarım sekmesinde yer alır.)
 • Açılacak ekranda an itibari ile geçiş yapabileceğiniz tüm tarifeleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Tarifelerden birini seçmeniz ve gerekli onayları vermeniz halinde faturalıdan faturasıza geçiş işleminiz tamamlanmış olur.

Vodafone Self Servis ile Geçiş

Bunlara ek olarak 7000 numaralı Vodafone Self Servis hizmeti ile de hat değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, sesli komutunuz istendiğinde “Vodafone Faturalıdan faturasıza geçiş yapmak istiyorum” demektir. Daha sonra ilgili bölüme aktarılırsınız.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cayma Bedeli Nedir?

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Girişte de değindiğimiz gibi tarifeler arası geçiş yaparken akla sıkça takılan şey cayma bedeli oluyor. Vodafone cayma bedeli hesaplama ise tam bu noktada devreye giriyor. Bildiğiniz gibi cayma bedeli hesaplama direkt olarak karşınıza çıkan bir şey değil. Müşteri hizmetleri veya mağaza temsilcilerinden yardım almanız gerekiyor.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Ücreti

Cayma bedeline ek olarak bazı geçiş ücretleri de mevcut. Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş esnasında mevcut ve eski tarifeler için fatura ödersiniz. Toplamda iki dönem olacak şekilde tek fatura hesaplaması yapılır. Bunlara ek olarak ödeyeceğiniz bedel ise tarifenizin durumuna göre cayma bedeli olabilir.

Geçiş ücreti hesaplama için fatura kesim ve tarife değişikliği istenen günün arasında, gün başına düşen ücretten hesaplama yapılır. Bu yapılan hesaplama bir sonraki ayın faturasına yansıtılır.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cezası

Birçok sitede Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş cezası şeklinde bir ibare bulunsa da bu tip bir ceza bulunamaktadır. İlk kısımda da değindiğimiz gibi ödeyeceğiniz iki farklı bedel bulunmaktadır ve bunları mevcut hattınızın durumuna göre ödersiniz. Yani illa ki ceza veya geçiş ücreti ödenecek diye bir şart bulunmuyor.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Ne Kadar Sürer?

Bir diğer merak edilen konu da geçiş sürecinin ne kadar olduğudur. Şunu ifade edelim ki bu tamamen size kalmış. Eğer ani tarife değişikliği yapacaksanız aynı gün içinde diğer hattınızı kullanmaya başlarsınız. Bu sayede hiçbir beklemeye gerek kalmadan yeni tarifenin konforunu yaşarsınız.

Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş esnasında ileri tarih belirttiyseniz fatura kesim tarihinizi beklemelisiniz. Mevcut tarifenizin faturası kesildiği anda diğer tarife faydaları hattınıza tanımlanır. Aynı gün ilk saatlerde bilgilendirme mesajı telefonunuza iletilir.

Faturalı hatlar için belirlenen saat ise fatura kesim günün için saat 00:00’dır. Tarih geldiği anda yeni haklarınız ve hat değiştirme işleminiz tanımlanır. Daha fazla detay almak için Vodafone Yanımda uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasız Tarifeye Geçiş Şartları

Vodafone tarife değiştirme işlemi için bazı geçiş şartları bulunmaktadır. Bunlar:

 • Hat eğer yeni ise geçiş için 30 gün beklenmelidir. Yeni hat alımı veya yeni geçiş işleminden sonra en az 30 gün geçmesi gerekir.
 • Taahhütlü kampanyalarda geçiş yapmak için daha yüksek ücretli veya denk bir tarife gerekir. Aksi takdirde cayma bedeli ödersiniz.
 • Mevcut tarifenizin bedelini ödemeden diğer tarifeye geçmek için devreden tarife veya duran tarife sahibi olması gerekir. Aksi takdirde ücreti ödersiniz.
 • Geçiş yaptığınızda eski tarifeden kalan kullanım haklarını kullanabilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Tarifeleri

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Tarifeleri hakkında daha önce detaylı bir yazı paylaştık. İlgili kısma tıklayara sitemizde bulunan yazımıza da bakmanızı öneririz. Yazı içerisinde en güncel Vodafone tarifeleri bulunmaktadır.

 

Vodafone faturasızdan faturalıya geçiş hakkında ileride bir yazı daha paylaşacağız. Sitemizdeki Vodafone bültenini takip etmeye devam edin. Ayrıca

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ