Bedava İnternet

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır? 2022

  • 15 Şubat 2021
  • 2.208 kez görüntülendi.
Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır? 2022

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır; Çağımızda mobil ödeme yöntemi oldukça popüler hale geldi. Vodafone Mobil Ödeme Bunun en büyük sebebi hızlı ve pratik olmasının yanında güvenilir de olması. Vodafone mobil ödeme yöntemi sayesinde faturalarınız üzerinden kolay ödeme mümkün kılınmakta. Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır, farkları nelerdir gibi konular hakkındaki tüm detaylar bu yazımızda.

 

Vodafone Mobil Ödeme Nedir?

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Birçok kişi hala kredi kartı üzerinden ödeme yapsa da dijital platformların hayatımızda yer etmesi ile mobil ödeme de ciddi bir konuma geldi. Vodafone mobil ödeme yöntemi gibi yöntemler sayesinde hem daha güvenilir hem de daha hızlı bir ödeme yapmak mümkün. Geleneksel yöntemlerden daha güvenli olduğu bile söylenebilir. Yanımızdan hiç ayırmadığımız akıllı cihazlarımızı bir cüzdan olarak kullanabilmek oldukça pratik. Cüzdanınızda birçok kart bulundurmadan alışveriş yapabilme imkanını taşıyor. Vodafone’un yanı sıra Türk Telekom ve Turkcell ile de mobil ödeme yapabiliyorsunuz. Bu yöntemleri de sitemizde bulabilirsiniz.

Vodafone mobil ödeme yönteminden faturalı ve faturasız müşteriler yararlanabilmekte. İki müşteri tipinin de farklı usulleri bulunuyor. Eğer faturalı hat sahibi iseniz harcamaalrınızı ay sonu faturanıza yansıtılmakta. Faturasız müşteri klasmanında iseniz hattınızda tanımlı TL bakiye üzerinden düşme yapılmakta. Bu noktada faturalı hattı kredi kartı, faturasız hattı banka kartı gibi düşünebilirsiniz. Tabi ödeme yapabilmek için ilk önce mobil ödemeyi aktif hale getirmelisiniz.

VODAFONE MÜŞTERİ HİZMETLERİNE DİREK BAĞLANMA

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Vodafone hattınızın bulunduğu cihazınızdan kısa mesaj göndererek mobil ödemeyi açabilirsiniz. Vodafone mobil ödeme açma için MOBILODEME AC yazıp 7878 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu sayede yukarıda bahsetmiş olduğumuz usullere göre ödeme yapabilirsiniz.

Mobil ödeme yöntemini açmanın ardından günlük 200 TL’ye kadar işlem yapabilirsiniz. Aylık olarak yapabileceğiniz toplam tutar ise 350 TL’dir. Kredi kartında olduğu gibi taksitlendirme yapılmaz. Direkt olarak hattınızdan alınır veya faturada sizden talep edilir. Sınırlandırılan harcama limitleri fatura dönemlerinde yenilenir.

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma

Mobil ödeme yöntemi işleyiş olarak yararlı olsa da bazı yanlış komutlarda başınıza iş açabilir. Yanlış yerlere atılacak SMS’ler ile hizmet satın alırken mobil ödeme açık ise fazladan harcamalar da gerçekleşebilir. Bunu engellemek için vodafone mobil ödeme kapatma mesajını göndermeniz gerekir. Mobil ödeme özelliğini kaldırmak için MOBILODEME KAPAT yazıp 7878 numarasına kısa mesaj göndermelisiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Limit Arttırmak

Mobil ödeme yönteminde sizlere sunulana limitler arttırılamaz. Servisi kullanmak için de en az 3 ay boyunca hattı kullanmış olmanız gerekir. Tek seferde yapabileceğiniz en üst haracama 150 TL iken günlük de 200 TL’nin üzerine çıkamazsınız. Aylık belirlenen limit ise 350 TL’dir. Her ay limitler güncellenmektedir.

VODAFONE BEDAVA İNTERNET KAMPANYALARI 2022

Mobil Ödeme Ayarları

Mobil ödeme için ek olarak bir ayar bulunmamaktadır. Tek yapılabilecek işlem kapatma/açma işlemidir. BU işlemin detaylarını da yukarıda verdik. SMS ile mobil ödeme açma veya kapatma yapabilirsiniz. Hattınızın tipine göre farklı ücretlendirilmeniz ayarlarda farklılıklara da sebep olmaz.

Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme yöntemi şu an için sadece online platfomlarda geçerlidir. İlerleyen zamanlarda farklı platformlarda da opsiyon haline gelmesi bekleniyyor. Şu an için Spotify, Google Play, Tıkla Gelsin ve Facebook gibi platformlarda ödeme yöntemi olarak kullanılabilmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ