Bedava İnternet

Vodafone Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • 24 Ocak 2021
 • 3.139 kez görüntülendi.
Vodafone Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone Puan Sorgulama, Olarak aranan ve vodafone müşterilerinin merak ettiği konulardan birisi olan Vodafone Puan Sorgulama ile ilgili sizlere detaylı bilgi vereceğiz. Vodafone  Puan Sorgulamanın ne olduğunu, nasıl yapıldığını bu yazıda detaylıca anlatacağız. Puan konusu en çok cihaz alımlarında karşımıza çıkar. Vodafone firmasının geliştirdiği sistem ile amaçlanan, cihazları belirli bir algoritma ile vermektir. Detaylar yazımızda…

İlk aşamada şunu belirtmek gerek. Cep merkezlerine gitmeden tam olarak bir puan almak oldukça zor. Kampanya puan sorgulaması işlemi ile elde edilecek veri, müşteri hizmetlerini arayarak alınamıyor. Temsilciler sorunuza verecekleri cevaplarla kabaca bu sorunun cevabını veriyorlar. Bu aşama ödemiş olduğunuz faturalardan yola çıkılıyor. Fakat işin içinde farklı durumlar da mevcut. En sağlıklı sonuçlar Vodafone şubelerinden alınabiliyor.

Vodafone Cihaz Puanı Nedir, Ne İşe Yarar?

Vodafone Cihaz Puanı ile beraber bütçenize uygun olan bir telefona sahip olmanız amaçlanır. Kullanım alışkanlıklarınızdan yola çıkılarak ölçülen puan ile beraber size uygun cihaz ortaya çıkar. Puanların birikmesinde ise tarifenizin fiyatı, fatura ödemeleriniz gibi değişkenler belirleyici olur. Sistem üzerinde alabileceğiniz en yüksek Vodafone cihaz puanı 6000’dir. Uzun vadeli ödeme planı ile lüks bir telefona sahip olmanız için  bu puana yaklaşmalısınız.

Vodafone Puan Nasıl Yükseltilir?

Vodafone Puan Nasıl Yükseltilir

 

Vodafone cihaz puanı için en kolay yapılabilecek benzetme kredi puanıdır. Yapı olarak birbirlerine benzerler. Nasıl kredi almak için ödemelerini zamanında yapmak, borç sahibi olmamak gerekiyor ise bunda da öyle. Puanınızı yükseltmek için aktif borcunuzun olmaması gerekir. Faturalarınızı zamanında ödemeniz ve tarifelerinizin ücretleri bu konuda belirleyici rol oynar. Vodafone çatısı altında geçirdiğiniz sürenin de buna etkisi vardır.

VODAFONE BEDAVA İNTERNET KAMPANYALARI 2022

Vodafone Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Puan sorgulamayı net bir şekilde 2 yoldan yapabilirsiniz. İlk yöntem yukarıda da bahsettiğimiz gibi Vodafone bayileri. Bayileri ziyaret ederek sistem kayıtlı olan bilgilerinizden bir rapor düzenlenir ve puan ortaya konur. Merkezde alabileceğiniz cihazlar da sizlere tanıtılır.

Diğer yöntem ise online işlemler üzerinden vodafone cihaz puan sorgulama. Bu yöntemi bilgisayar başından kolayca yapabilirsiniz. Adımlar şu şekilde:

 • BURAYA tıklayarak tarifenize ek alabileceğiniz cihazlar sayfasına gidersiniz. Sayfanın sağ altında bulunan “Giriş Yapın” butonuna tıklayın.
 • Online işlemlere giriş için telefon numaranızı ve şifrenizi gelen ekrana girin.Eğer şifreniz yok ise S yazıp 7000 numarasına SMS göndererek alabilirsiniz.
 • Giriş yapmanızın ardından puanınıza göre alabileceğiniz cihazlar sıralanacaktır. Bu listeden seçerek istediğiniz cihazı alabilirsiniz. Aşağıda bunun ile ilgili detaylı şekilde açıklama yapacağız.

Eğer sayfaya girdiğinizde hiçbir cihaz görünmüyor ise iki ihtimal vardır. İlk ihtimal yeni hat sahibi olma durumunuz. Bu sebeple herhangi bir puanlamaya tabi olmazsınız. Diğer durumda fatura ve sorumluluk konusunda Vodafone tarafından düşük notlandırılmanız.

VODAFONE MÜŞTERİ HİZMETLERİ DİREK BAĞLANMA

Vodafone Puan Sorgulama ile Tarifeye Ek Cihaz Nasıl Alınır?

Vodafone Puan Nasıl Yükseltilir

Yukarıdaki sorgulamadan sonra internet üzerinden cihazınızı alabilirsiniz. Cihazı almak için şu adımları izleyin.

 • Liste sonucu gelen cihazlardan size en uygun olanını seçin.
 • Seçtiğiniz telefon için ödeme tutarı, ödeme sıklığı şeklinde seçenekler olacaktır. Cihaz rengi ve diğer ekstra özellikler de buradan seçilmekte. Size uygun olanları seçip “Sepete Ekle” butonuna basın.
 • “Sepet” kısmına gidin. Sağ üstteki alışveriş sepeti simgesine tıklayarak gidebilirsiniz.
 • Gelen ekrandan ödeme ile ilgili detayları görürsünüz. “Devam Et” diyerek ilerleyin.
 • Daha sonraki sayfada ödeme, kimlik ve adres bilgileri istenecektir. Cihazlar hem evinize hem de size yakın bir Vodafone bayisine gönderilebilir. Seçim tamamen sizin elinizde.

Vodafone Puan Sorgulama Puanın Sıfırlandı?

Eğer Vodafone puanı sıfırlandı durumundan siz de muzdaripseniz bu başlıkta cevapları bulabilirsiniz. Öncelikle bilmelisiniz ki müşteri hizmetlerinin belirttiği puan tamamen doğru puanı ortaya koymaz. Müşteri hizmetleri temsilcisi birkaç noktada yetkin olmadığı için tahmini bir veri ortaya koyar. Hattınızda yakın dönemde hat kapama, hat devri veya hat taşıma gibi durumlar oldu ise puanlarınız otomatik olarak sıfırlanır.

Vodafone Cihaz Puanı Kaç Olmalı?

Öncelikle şunu belirtmek lazım; her cihaz için farklı bir puan istenir. Net olarak şu puan gerekir demek oldukça zordur. Örneğin istediğiniz telefon oldukça lüks olduğu için 6000 puan isteyebilir. Bu tamamen istediğiniz cihaza yönelik sorulabilecek bir sorudur. Bu noktada bir Vodafone bayisi ile iletişime geçin. Kendileri istedğiniz cihaza göre bilgileri verecektir. Eğer puanınız istediğiniz cihaza yetmez ise puanınızın yeteceği cihazları da göstereceklerdir.

Vodafone Hat Üstüne Telefon Nasıl Alınır?

Yazımızın tümünde bu “Vodafone Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?” sorusu ile beraber “Vodafone Hat Üstüne Telefon Nasıl Alınır?” sorusuna da cevap verdik. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak cihazınızı alabilirsiniz. Bunun dışında TC kimliğiniz ile beraber Vodafone Merkezleri üzerinden de hat üstene telefon almak mümkün. Gereken bilgileri satış temsilcilerinden alabilrisiniz.

 

Vodafone Puan Sorgulama SMS

SMS ile puan sorgulama basit bir yöntem olduğu için daha fazla rağbet görmektedir. Vodafone Puan Sorgulama SMS yöntemi için yapmanız gereken:

 • T.C. kimlik numarası ve doğum yılını aralarında boşluk olacak şekilde yazıp 1122 numarasına SMS yollamalısınız.
 • Bu SMS ile birlikte faturanıza 9 TL sms ücreti yansıyacaktır. Findeks hizmeti olması sebebi ile sorgulama işleminde ücret talep edilir.
 • Bilgi olarak gönderilecek puanlar sizin yaptığınız fatura ödemelerine göre verilecektir.

Vodafone Puan Sorgulama 2022

Güncel Vodafone Puan Sorgulama yöntemlerinin her birinden bahsettik. Vodafone Puan Sorgulama 2021 yılı için bu şekilde gerçekleşmekte. Olası bir Vodafone Puan Sorgulama 2022 değişikliği durumunda yine bu siteden tüm detayları edinebilirsiniz.

Vodafone Puan Sorgulama Faturasız

Merak edilen sorulardan biri de Vodafone Puan Sorgulama Faturasız nasıl yapılmakta. Şunu belirtmek gerek ki ne yazık ki Vodafone faturasız puan sorgulama bulunmamakta. Puan sorgulama işlemi sadece faturalı müşterilere özel bir durum. Bu sebeple faturasız için sorgulama yapılamamakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. sevgiergin dedi ki:

  bir türlü yapamadım puan sorgulama için yardımcı olur musunuz

 2. cesur dedi ki:

  vodafonedan telefon almak için ne kadar puanım olması gerekiyor bilgi verir misiniz

BİR YORUM YAZ