Bedava İnternet

Vodafone Puan Yükseltme Yolları 2022! Puanımı Nasıl Yükseltirim?

 • 30 Nisan 2021
 • 3.636 kez görüntülendi.
Vodafone Puan Yükseltme Yolları 2022! Puanımı Nasıl Yükseltirim?

 Vodafone Puan Yükseltme Yolları 2022! Puanımı Nasıl Yükseltirim? Vodafone’da puan artırma yöntemlerine olan ihtiyaç, tarifeye ek cihaz satın almak istenildiğinde ortaya çıkar. Yetersiz puana sahip Vodafone müşterileri, istedikleri cihazı satın almak istediklerinde olumsuz yanıt alarak planlarını ertelemek zorunda kalırlar.

Vodafone puan yükseltme yollarından yararlanılarak tarifeye ek taksitle alınabilecek cihaz alternatiflerini artırmak mümkündür. Vodafone müşterisinin skorunu ölçümleyen ve kullanım mantığı olarak kredi puanına benzeyen Vodafone puanı, işlevi, nasıl yükseltileceği ve sorgulama yöntemleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda sizler için derledik.

VODAFONE PUAN SİSTEMİ NEDİR?

Vodafone Puan Sistemi Nedir diye soracak olursanız.Müşterinin ödeme alışkanlıklarını ölçümleyen bir not sistemidir. Müşteri skoru olarak da nitelendirilebilen Vodafone puanları, müşterinin tarifeye ek satın alabileceği cihazı tanımlar. Hesaplama yapılırken 1 puan, 1 TL’ye karşılık gelir. Vodafone müşterisinin sahip olduğu toplam puan, satın alabileceği telefonun değerini belirlemek için kullanılır. Puanlama sisteminden yararlanmak için Vodafone faturalı hat kullanıcısı olmak gereklidir.

Vodafone Puan Sistemi Ne İşe Yarar?

Vodafone puan sisteminin işlevi satın alınabilecek akıllı cihazın tutarının belirlenmesidir. Yukarıda paylaştığımız bilgilendirme doğrultusunda örnek vermek gerekirse, 4000 puana sahip olan bir kişinin 4000 TL değerine akıllı cihaz satın alma limitinin bulunduğu düşünülebilir.

Vodafone Puan Sorgulama Sistemi Nasıl Kullanılır?

Vodafone puan öğrenme için üç yol bulunur. T.C. ile Vodafone puan sorgulama yapılabilir. Vodafone puan sorgulama sistemi aracılığı ile cihaz limitinizi öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir:

 • Vodafone Merkezleri: Dilediğiniz Vodafone merkezini ziyaret ederek, ne kadar puanınız olduğunu sorgulayabilirsiniz.
 • Vodafone Müşteri Hizmetleri: Vodafone müşteri hizmetlerini kayıtlı telefon numaranızdan arayarak, puan bilginizi sorgulayabilirsiniz.
 • Tarifeye Ek Cihaz Ödeme Sistemi: Tarifeye ek cihaz satın almak için kullandığınız online platformda, cihaz sorgula sistemi üzerinden Vodafone puanınızı öğrenebilirsiniz.

Vodafone Puanları Ne Kadar Sürede Güncellenir?

Vodafone puanlarının güncellemesi aylık olarak yapılır. Her ay cep telefonu faturanızı ödeme alışkanlığınıza bağlı olarak Vodafone puanınız yenilenir.

VODAFONE PUAN YÜKSELTME NASIL YAPILIR?

Vodafone Puan Yükseltme Yolları 2021! Puanımı Nasıl Yükseltirim?

Vodafone skorunu artırmak için faturalı hat kullanmanız gereklidir. Vodafone’a ait kullandığınız hattın fatura ödemelerini her ay düzenli ödeyerek puanınızı artırabilirsiniz. Her ay düzenli ödeme yapıldığında, müşteri skorunuz hızla artar. Vodafone’da kullandığınız tarifeyi yükselterek ve farklı kurumlara olan borçlarınızı düzenli ödemek, kullanabileceğiniz diğer Vodafone puan yükseltme yollarıdır. Bankalara veya farklı kurumlara olan borçlarınızın düzenli ödenmesi de Vodafone tarafından olumlu karşılanır ve hanenize ek puan olarak yansıtılır.

Vodafone Puan Yükseltme Hilesi Nedir?

Vodafone’da puan artırmak için hile bulunmamaktadır. Müşteri özelinde kurulan sistem farklı kurumlarla irtibatlı şekilde çalışır. Puanınızı artırmak için aşağıda paylaşılan önerileri takip etmeniz halinde, hileye gerek duymadan puanlarınızı hızla yükseltebilirsiniz:

 • Cep telefonu faturalarınızı düzenli ödemek
 • Banka ve farklı kurumlara olan borçlarınızı zamanında kapatmak
 • Daha yüksek faturalı tarifeye geçmek
 • Vodafone’dan tarifeye ek akıllı cihaz satın almak

VODAFONE PUAN İLE CİHAZ ALMA

Vodafone’dan puan ile akıllı cihaz almak için yukarıda paylaştığımız gibi yeterli skora sahip olmanız gereklidir. Vodafone puanınız kadar değere sahip satın alınabilecek akıllı cihaz limitiniz bulunur. Daha yüksek tutarlı akıllı cihaz satın almak için tarifenizi ve puanınızı yükseltmeniz gereklidir.

Vodafone Cihaz Alamıyorum, Sebebi Ne?

Vodafone’dan cihaz alamamanız yeterli puanınız olmadığı anlamına gelir. Ek olarak faturasız hat kullanmanız halinde, tarifeye ek taksitle cihaz satın almanız mümkün değildir. Faturalı tarifeye geçiş yaparak ve yeterli puana sahip olarak puanınız tutarınca cihazı Vodafone’dan satın alabilirsiniz.

Vodafone Telefon Almak İçin Kaç Puan Gerekiyor?

Vodafone’dan telefon almak için gerekli skor telefon bedeline göre değişir. İstediğiniz cep telefonu modelinin satış fiyatının 4000 TL olması, sahip olmanız gereken puanın da 4000 olması anlamına gelir. Cep telefonu değerine göre Vodafone puan hesaplama yaparken, her 1 TL bedeli 1 puan olarak düşünebilirsiniz.

Vodafone Puanım Sıfırlandı, Nedeni Nedir?

Vodafone puanının silinmesi geçici bir durumdur ve bu soruna yol açan nedenleri halletmeniz halinde, takip eden 30 gün içinde eski puanınız geri yüklenir. Vodafone puanınız aşağıdaki nedenlere bağlı olarak silinebilir:

 • Bankaya olan borçlarınızı ödememeniz
 • Vodafone’a olan fatura borcunuzu ödememeniz
 • Borçlarınızdan dolayı icralık olmanız

Vodafone Tarifeye Ek Taksitle Alabileceğim Cihaz Modelleri Hangileridir?

vodafone-akilli-cihaz-kampanyalari

Vodafone’da tarifeye ek taksitle cihaz kampanyaları online mağaza üzerinden takip edilebilir. Kampanyalarını sıkça güncelleyen Vodafone, kampanyalı cihaz fiyatı ve satış şartlarını online mağazası üzerinden paylaşır. Online mağazaya https://www.vodafone.com.tr/telefonlar/ adresi üzerinden giriş yaptığınız tarifeye ek satılan akıllı cihaz modellerini inceleyebilir, cep telefonundan aksesuara kadar geniş ürün seçeneği ve güncel kampanya seçeneklerini takip edebilirsiniz.

Vodafone Kaç Ayda Cihaz Alabilirim?

Vodafone’da cihaz almak için gerekli süre 8 aydır. 8 ay faturalı hat kullanmanız ve Vodafone puan yükseltme yolları ile yeterli puana sahip olmanız halinde cihaz satın almak için sahip olduğunuz taksit tutarları şu şekildedir:

 • 500 TL altı cihazlar için tarifeye 6 ila 12 ay taksitle
 • 500 TL üstü cihazlar için tarifeye ek 3 ay taksitle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ