Bedava İnternet

Vodafone Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma Güncel

 • 28 Ekim 2022
 • 2.638 kez görüntülendi.
Vodafone Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma Güncel

Vodafone Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma; Vodafone hat sahipleri için Vodafone Puk Kodu Öğrenme, Vodafone bloke kaldırma gibi konulara bu yazıda değineceğiz. Sim kartınızın Pin şifresini yanlış girmeniz halinde yapılması gerekenleri, Puk kodu elde etmeyi tüm yöntemleri ile anlattık. Siz de bu sorundan muzdaripseniz bu yazı size göre.

PIN Kodu Nedir?

Akıllı telefonlarda aşina olduğumuz kilit sistemine benzerdir. Pin numaraları sim kartlara atanmış güvenlik adımıdır. 4 haneli olan şifre opsiyoneldir. Dilerseniz telefonunuzun ayarlarından şifreyi de kaldırabilirsiniz.  Vodafone Pin kodu unutma durumu gerçekleştiğinde birkaç yöntem yararlı olmaktadır. Bunlardan ilki Puk kodudur.

Vodafone Puk Kodu Nedir?

Tüm operatörlerin sim kartlarında olduğu gibi Vodafone Puk kodu ile ikinci bir güvenlik sağlar. Puk kodları hem güvenlik hem de kurtarıcı roldedir. Şifreyi unuttuğunuz senaryolarda telefonunuzu tekrar aktive etmeye yarar. Çalınma veya kayıp gibi durumlarda da sim kartınızın bloke edilmesini sağlar.

Vodafone Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma Güncel

Kullandığınız telefonda 3 defa yanlış Pin girerseniz bir daha Pin kodu girişi yapamazsınız. 3 yanlış girişin ardında tarafınızdan Puk kodu talep edilir. Puk kodunu birkaç farklı yöntem ile öğrenebilirsiniz. Üç farklı yöntem bulunur.bunları sizler için aşağıda sıraladık.

Vodafone Puk Kodu Öğrenme Vodafone Yanımda

İlk yöntem akıllı cihazlar üzerinde bulunan Vodafone yanımda uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Wifi’ye bağlı cihazınızdan veya bilgisayarınızdan Vodafone Online İşlemler veya Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yapın. Kullanıcı adı ve şifrenizi girmenin ardından “Ayarlarım” menüsünden “Hat Ayarlarım” kısmına geçiş yapın. Gelen ekranda Puk kodunuzu görebilirsiniz. Eğer size kayıtlı başka bir hattınız var ve şifre sahibi değilseniz S yazıp 7000 numarasına göndererek şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bu yöntem hem Vodafone Yanımda hem de online işlemlerde geçerlidir.

vodafone puk kodu alma numaras

puk kodu alma e devlet puk kodu ogrenme

puk kodunu unuttum pin kodu sorgulama

vodafone vodafone puk kodu bloke cozme

Vodafone Müşteri Hizmetleri Puk Kodu Öğrenme

Başka bir telefondan 7000 numarasını arayarak Sesli Yanıt Self Servis üzerinden Puk kodu öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri verip de Puk kodu öğrenebilirsiniz.

VODAFONE MÜŞTERİ HİZMETLERİNE DİREK BAĞLANMA

Vodafone Sim Kart Puk Kodu Öğrenme

Sim kartınızı ilk aldığınızda verilen evrak ve kartların üzerinde kesinlikle Puk kodu ibaresi yer alır. Eğer belgeleri kaybetmeyip sakladı iseniz Puk kodunuzu oradan da öğrenmek mümkün.

Vodafone Puk Kodu Öğrenme ve Pin Kodu

Vodafone Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma

Pin kodu ve Puk kodları farklı şeylerdir. Kesinlikle birbirleri ile karıştırmayın. Pin kodu ayarlar üzerinden değiştirilebilirdir. 4 haneli olan kodu kaldırmak da mümkündür. Uzun süreli kullanmadığınız senaryolarda kodu unutabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise Puk koduna ihtiyaç olur. Bu kod “Stok” durumdadır. Puk kodu değiştirilemez, kaldırılamaz. 3 defa Pin kodunu yanlış girmeniz halinde girilir. Pin ve Puk kodları kendi içlerinde 1 ve 2 numaralandırmaları almış çeşitleri de barındırırlar.

Bazı hatlarda bulunan Pin 2 kodu ile beraber farklı özelliklere erişilebilir. Tıpkı Pin kodu gibi 3 defa yanlış girişte blokeye sebep olur. Puk 2 kodu da mantık olarak Pin 2 ile benzerlik gösterir. 8 hanelidir ve 10 defadan fazla yanlış girilmemesi gerekir. Puk kodunun yanlış girilmesinde olduğu gibi tamamen hat bloke olmasa da Pin 2 özellikleri bloke olur.

VODAFONE BEDAVA İNTERNET KAMPANYALARI 2022

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Meral aydın dedi ki:

  8 haneli kod bilmiyorum

 2. erdogan dönmez dedi ki:

  Puk numaramı hatırlamıyorum . Bu nedenle telefonumu kullanamıyorum

 3. Muzaffer dedi ki:

  Sim bloke olmus

BİR YORUM YAZ