Bedava İnternet

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Adım Adım Vodafone Rehber Aktarma

 • 23 Nisan 2021
 • 1.486 kez görüntülendi.
Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Adım Adım Vodafone Rehber Aktarma

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Adım Adım Vodafone Rehber Aktarma Vodafone rehber aktarma işlemleri için ücretsiz ve ücretli alternatif yöntemler yer alır. Telefon arızaları veya değişikliği gibi özel durumlarda yaptığınız Vodafone rehber yedekleme ile telefonunuza kayıtlı numaraları muhafaza edebilirsiniz. Telefon numaralarınızı yedeklemek için Vodafone tarafından sunulan alternatifler şu şekildedir:

 • Vodafone Rehberim
 • Vodafone Güvenli Depo
 • SIM Kart
 • Hafıza Kartı
 • Smart Switch

VODAFONE REHBER YEDEKLEME (AKTARMA) NASIL YAPILIR?

Vodafone’da rehber aktarmak için cep telefonunuza uygulama indirmeniz gereken ve gerekmeyen durumlar bulunmaktadır. Akıllı cihazınızın içe dışa aktar özelliğinden yararlanarak rehber yedekleme hizmeti ile Vodafone Rehberim uygulamasını kullanmak ücretsizdir. Vodafone Güvenli Depo uygulaması ile yapılan rehber yedeklemesi işlemleri için depolama alanı kullanılmasına ilişkin ücret ödenmesi gereklidir.

Vodafone SIM Karta Rehber Yedekleme

Vodafone SIM karta rehber aktarma işlemi ücretsiz olarak cep telefonunuz üzerinden kolayca yapılır. Herhangi bir uygulama indirmenin gerekli olmadığı işlemde, cep telefonunun “içe aktar-dışa aktar” özelliğinden yararlanılır. SIM karta rehber yedekleme işlemleri için gerçekleştirilen işlem sıralaması şu şekildedir:

 • İçe Aktar: Kişiler > Ayarlar > İçe aktar
 • Dışa Aktar: Kişiler > Kişi Seçimi > Dışa Aktar

Vodafone Rehberim Uygulaması Üzerinden Rehber Yedekleme

Vodafone Rehberim uygulamasından rehber aktarma işlemleri ücretsizdir. Cep telefonunuza “Vodafone Rehberim” uygulamasını indirmeniz ardından rehberinizi kolayca yedekleyebilirsiniz. Cep telefonunuzda kayıtlı numaraları yedeklemek için Vodafone Rehberim’de iki yol vardır. Bahsedilen yollar ve kullanım yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • Manuel Yedekleme: Cep telefonunuzdan yedeklenecek numaraları sizin seçtiğiniz yöntemdir. Uygulamayı çalıştırarak dilediğiniz numaraları belirtmeniz sonrası yedekleme işlem gerçekleştirilir.
 • Otomatik Yedekleme: Cihazınızdaki tüm numaraların otomatik olarak yedeklendiği rehber aktarma yöntemidir. Vodafone Rehberim uygulamasına verdiğiniz talimat ile düzenli aralıklarla yedekleme işlemi yapılır. Böylece yeni eklenen numaralar da dahil olmak üzere, rehberinizin tamamının aktarımını otomatik olarak yapabilirsiniz.

Vodafone Güvenli Depo Üzerinden Rehber Yedekleme

Vodafone Güvenli Depo’da rehber aktarma işlemi, seçilen paket boyutuna bağlı olarak ücretli ya da ücretsiz gerçekleştirilebilir. Güvenli Depo ile sadece rehberi değil, cihazınızdaki tüm medyayı yedekleyerek dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. Güvenli Depo üzerine veri yedekleme işlemi manuel ya da otomatik olarak yapılmaktadır. Yedeklediğiniz verilere ulaşmak için https://guvenlidepo.vodafone.com.tr linkine tıklamanız ve telefon numarası – şifre ile giriş yapmanız yeterlidir.

vodafone-guvenli-depo-rehber-yedekleme

Güvenli Depo’da 1 GB yedekleme alanı ücretsizdir. Ücretsiz depolama alanını kullanarak rehberinizi aktarmak için Google Play Store veya Apple Store üzerinden “Vodafone Güvenli Depo” uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Uygulamayı indirmenin ardından çalıştırarak, seçtiğiniz telefon numaralarını aktarabilir; otomatik yedekleme seçimi yaparak belirli periyotlarda Vodafone rehber yedekleme işleminin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Vodafone Hafıza Kartına Rehber Yedekleme

Vodafone rehberi hafıza kartına aktarma dışa aktarma seçeneği ile yapılır. Dışa aktarma işlemi ile sadece hafıza kartına değil, bulut veya flash bellek üzerine rehber aktarma işlemi tamamlanır. İşlemin nasıl yapıldığı ile ilgili merak ettikleriniz için “Vodafone SIM Karta Rehber Yedekleme” alt başlığımıza göz atabilirsiniz.

Smart Switch Üzerinden Vodafone Rehber Yedekleme

Vodafone rehberi Smart Switch ile aktarma işlemi ücretsizdir. Cep telefonunuza ücretsiz olarak Play Store veya Apple Store üzerinden indireceğiniz Smart Switch uygulaması ile rehber yedeklemesi yapabilirsiniz. Smart Switch uygulaması sadece rehberi değil, tüm medya ve ses dosyalarını saklamak için kullanılabilir. Sunduğu geniş depolama alanı ile cep telefonunuzdaki pek çok dosyayı güvenle uygulamada muhafaza edebilirsiniz. Smart Switch kullanarak Vodafone rehber yedekleme işlemini tamamlamak için takip etmeniz gereken sıralama şu şekildedir:

 • Uygulamayı çalıştırın.
 • Açılan uygulamaya cihazınızı bağlayın.
 • Yedekleme istenen bölümleri seçin.
 • Seçim sonrası yedeklemeyi başlatın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. sevdalı dedi ki:

  paylaşım için teşekkür ederim işime yaradı çok

BİR YORUM YAZ