Bedava İnternet

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

  • 17 Ocak 2021
  • 1.375 kez görüntülendi.
Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama Vodafone, sunmuş olduğu bazı hizmet ve ürünlerde en az 1 yıl kullanma sözü istemekte. Bu genellikle faturalı hat tarifeleri ve evde internet hizmeti çeşitlerinde görünür.

Bu hizmetler de genel olarak taahhüt usulü ile alınır. Taahhüt yaptıran, yaptırdığı hizmetten memnun kalmayan kişileri ise cayma bedeli korkutabilir. Bu sebeple bu yazımızda Vodafone taahhüt cayma bedeli sorgulama ve hesaplama için araştırdığımız tüm bilgileri paylaşacağız.

Aslına taahhüt sonrası cayma bedelinin bu kadar gündemde olmasının sebebi çok fazla taahhütlü hizmet alma. Evde internet tarifelerini detaylı şekilde araştırmamak buna sebep olur. Peki insanlar neden tahhütlü tarifelere yönelirler?

Bununu başlıca sebebi fiyatlar arasındaki farktır.  Örnek olarak; 49 TL olarak tahhütsüz satılan bir faturalı tarife taahhüt ile 39 TL ile satılabilir. Bu durumda da kişi fiyat farkını göz ederek 39 TL fiyat için 1 sene kalma sözü verir. Zaman içerisinde hizmet aksar veya dönemin koşullarına göre yetersiz kalırsa akıllara ilk olarak cayma bedeli gelir.

Vodafone Taahhüt Nedir?

Türkçe’de sadece ticari konularda kullanılan bir terimdir. Günlük konuşmada kullandığımız “üstlenme” kelimesi ile eş anlamlıdır. Bir operatöre veya telekomünikasyon firmasına kampanya kullanım taahhütü verebilirsiniz.

12 ay veya 24 ay üzerine verilen taahhüt sağlanmaz ise cayma bedeli ile karşılaşırsınız. Bu da o döneme kadar sahip olduğunuz tüm indirimlerin fatura olarak size yansıyışı olacaktır.

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Vodafone taahhüt cayma bedeli öğrenme ve taahhüt cayma bedeli sorgulamak için yapabileceğiniz en sağlam hamle, müşteri temsilicisinden bilgi almaktır. Program veya internet üzerindeki hesap dökümlerinden bu bilgilere ulaşamazsınız.

Vodafone taahhüt cayma bedeli sorgulama ve hesaplama konusunda ikinci adım daha önemlidir. Hesaplama işlemini şirketten bilgi almadan da yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan hizmete dair tarihler ve fiyatlar olacaktır.

Cayma bedelini hesaplamak için bulunduğunuz hizmette ne kadar süre geçirdiğinizi bilmelisiniz. Örneğin 12 aylık bir taahhüte sahipsiniz. Normal fiyatı 120 TL olan bir hizmeti bu söze karşılık 85 TL’ye kullanmaktasınız. Hizmeti kullanmayı bırakacağınız güne kadar olan süredeki indirimleri hesaplamanız gerekir. Örneğin, hizmetin 5. ayında olan birisi  için hesaplama:

STANDART FİYAT- İNDİRİMLİ FİYAT= İNDİRİM MİKTARI                            120-85= 35 TL

İNDİRİM MİKTARI X  KULLANILAN SÜRE= ÖDENECEK CAYMA BEDELİ 35 X 5 = 175 TL

Vodafone taahhüt cayma bedeli sorgulama ve hesaplama bu şekilde yapılmaktadır daha fazla bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bizler ile paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ