Bedava İnternet

Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır?

 • 04 Ekim 2021
 • 1.150 kez görüntülendi.
Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır?

Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır? Sevdiklerinize TL transfer Vodafone ile mümkün. Bu içeriğimizde Vodafone TL transfer nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz. “Faturalı TL transferi nasıl yapılır” sorusundan “Transfer şartları nelerdir” sorsuna kadar birçok cevap bu içerikte olacaktır.

Vodafone hat sahipleri, başka hatlara TL transferi yapabilmekte. Bu hizmetten faydalanmak için birçok bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Direkt olarak faydalanabilseniz de bazı detayarı bilmemeniz halinde sorunlar ve ekstra ücretler ile karşılaşabilirsiniz. Bu içeriğimizde bu tip soruların tümüne yanıt vereceğiz.

Vodafone TL Transfer Nedir?

Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır?

Sevdiklerimizin hattındaki bakiye veya paket bittiğinde Transfer ile onlara destek olabiliriz. Geçmişte bulunan Vodafone kontör gönderme işlemine benzer olan Vodafone TL gönderme sayesinde, istediğiniz hatlara TL transferi yapabiliyorsunuz. Bu yöntem kimi zaman sevdiklerinize kimi zaman da ticaretlerinize faydalı olabilir. Bildiğiniz gibi Vodafone Mobil Ödeme sayesinde hat üzerinden alışveriş yapılabiliyor. Bu gibi bir işlem için de Vodafone TL transferi gerekir.

Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır?

Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır?

TL Transfer Vodafone üzerinde dört farklı kanaldan yapılabilmektedir. Bu kanallardan ilki Vodafone Yanımda uygulaması, diğeri de internetten TL transfer yapmaktır.

Vodafone Yanımda TL transferi için şu adımları takip edin:

 • İlk olarak BURADAN giderek Vodafone Yanımda uygulamasını indirin.
 • Vodafone Yanımda şifrenizi almak için yazıp 7000 numarasına SMS gönderin.
 • Gelen şifre ve Telefon numarası bilgileri ile uygulamaya giriş yapın.
 • Uygulama ekranında TL ve Kolay Paket Yükle bölümüne gidini.
 • Açılan sayfadaki TL Transfer sayfasına gidin.
 • Gelecek ekranda TL miktarı ve alıcı bilgilerini girerek Vodafone TL gönderme yapabilirsiniz.

Yukarıdaki adımların benzerini internet üzerinden de yapabilirsiniz. BURADAN, Vodafone Online İşlemler sayfasına giderek TL Gönder sayfasına ulaşabilirsiniz. Yukarıdaki adımların aynısını tekrar etmeniz halinde TL transfer işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Vodafone TL Transfer hattı üzerinden de lira transferi yapabiliyorsunuz. 7038 numaralı Vodafone lira transfer hattını aradıktan sonra hedef hat bilgilerini vererek transfer yapabilirsiniz.

Son yöntem ise Vodafone Mağazaları veya Vodafone müşteri hizmetleri üzerinden yapmaktır. Müşteri temsilcisi veya mağaza danışmanlarına bilgi vermeniz halinde yapabiliyorsunuz. Vodafone Müşteri hizmetlerini aramak için BURADAN bilgi alabilirsiniz.

Vodafone TL Transfer Ücreti Ne Kadar

Bildiğiniz gibi TL transfer Vodafone ücretsiz hizmetleri arasında yer almıyor. İşlem başına belli bir bedel alınmakta. Limitler dahilinde yapılabilecek tüm transfer işlemleri için aynı ücreti ödersiniz. Vodafone TL transfer ücreti gönderi başına 2 TL’dir.

Vodafone TL Transfer Limiti

Günlük olarak yapacağınız transfer miktarı, Vodafone tarafından sınırlandırılmıştır. Bir hattan diğerine yönelik yapılacak Vodafone TL Transfer limiti 20 TL’dir. Bunun yanı sora alt limitte 1 TL’dir. Bir kullanıcı günlük olarak en az 1 TL, en fazla ise 20 TL Vodafone lira transfer işlemi yapabilir.

Vodafone TL Transfer En Az Ne Kadar

Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır?

Yukarıda değindiğimiz gibi Vodafone TL gönderme için en alt limit 1 TL’dir. Gün için yapacağınız bir TL transfer işleminin en az 1 TL olması gerekir. Transfer ücreti ile beraber toplar 3 TL size yansıması olacaktır. Verilen limitler ışığında günlük olarak 20 farklı numaraya, 1 TL değerinde TL transfer yapabilirsiniz.

Vodafone TL Transfer Faturalı

Sık sık sorulan sorulardan biri de Vodafone TL transfer faturalı hatlar için yapılır mı sorusudur. Faturalı hatlara transfer yapmak isteyen birçok kişi bu sorunun cevabını arar. Hızlıca şunu söyleyelim; faturalı hatlar transfer olarak bakiye alamazlar.

Vodafone faturalı hattan tl gönderme ise mümkündür. Faturalı hat sahipleri faturalarına yansıtarak, faturasız hatlara TL transferi yapabilmektedir. Günlük işlem limiti 20 TL olmak ile beraber aylık bir limit belirtilmemiştir.

Vodafone TL Transfer SMS ile Yapılır mı?

Turkcell ve Türk Telekom hat sahipleri SMS ile TL transferi yapabilmektedir. Bu durum Vodafone müşterileri için ne yazık ki mümkün değildir. Yukarıda bahsini ettiğimiz 4 kanalın haricinde hiçbir yerden Vodafone lira transfer yapılamaz.

Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır Faturasız

Faturalı hatlar için Vodafone TL gönderme nasıl yapılır konusuna değindikten sonra Faturasız hatlara değinmez isek olmaz. Faturasız hatlar, TL transfer işlemi için en avantajlı hatlardır. Hem gönderme hem de alma olmak üzere iki aşamada da bulunabilirler. Yani Vodafone faturasız hattınızdan lira transferi de yapabilir, lira da alabilirsiniz. Fakat Faturasız hattan Faturalı hatlara TL transferi yapılmamaktadır.

Vodafone TL Transfer Olmuyor

Vodafone TL Transfer Nasıl Yapılır?

Birçok kişi Vodafone TL gönderme işleminde sorun ile karşılaşmakta. Vodafone TL Transfer olmuyor sorunun çözümü için ise sorunu bilmelisiniz. Sorunun kaynaklandığı bazı durumlar şunlardır:

 • Eğer göndereceğiniz hat, Vodafone Faturalı tarifeye mensup ise TL transferi gerçekleşmez.
 • Eğer göndereceğiniz hat, Vodafone dışında farklı bir operatöre ati ise TL transferi gerçekleşmez.
 • Eğer günlük 20 TL Transfer limiti aşıldı ise TL transferi gerçekleşmez.
 • Eğer hedef numara geçersiz veya eksik ise TL transferi gerçekleşmez.

Vodafone TL Transfer Şartları

Vodafone TL transfer şartları hakkında uzunca bir liste yapmamıza pek gerek yok. Yazımızın yukarıdaki bölümlerinde birçok şarttan az da olsa bahsettik. Kısaca bunlara değinmek gerekir ise:

 • Müşteri hizmetleri veya lira servisi üzerinden TL transfer işlemi yaparken hattın yasal sahibi iletişime geçmelidir.
 • Herhangi bir hattan Faturalı hatta TL transferi yapılamaz.
 • Günlük olarak en az 1 TL, en fazla ise 20 TL transfer Vodafone tarafından izin verilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ