Bedava İnternet

Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır? 2022

 • 22 Kasım 2021
 • 1.418 kez görüntülendi.
Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır? 2022

Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır? Birçok kişi kullandığı internetin Wifi şifresi ile alakalı pek bilgiye sahip değil. Bu içerikte wifi şifre öğrenme ile alakalı tüm detayları sizlere vereceğiz.

Günümüzde hemen hemen tüm evlerde wifi üzerinden internet kullanılmakta. Kimi zaman bu şifreler unutulabilir, başkası tarafından ele geçirilebilir. Bu gibi durumlarda ise wifi şifre değiştirme veya öğrenme gibi işlemleri yapmak gerekir.

Yazımızın devamında tüm cihazlar ve tüm internet sağlayıcıları için wifi şifre öğrenme adımlarını bulabilirsiniz.

Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır?

Tüm cihazlar için Wifi şifre öğrenme adımlarını bu başlık altında bulabilirsiniz. iOs, Android ve Windows cihazlar için yöntemlerin tüm detaylarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Wifi Şifre Öğrenme PC

Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır?

Eğer amacınız direkt olarak bilgisayardan kablosuz şifresi öğrenme ise farklı alternatifler mevcut. Bunlar arasından en öne çıkan iki yol ise Win10 üzerinden program ile şifre öğrenme ve cmd üzerinden öğrenmedir.

Wifi Şifre Öğrenme Win10

Bilgisayarınızda kayıtlı wifi şifre öğrenme için programa ihtiyaç duymazsınız. kablosuz şifre öğrenme Win10 adımları için:

 • İlk olarak Windows 10 Başlangıç düğmesine basınız.
 • Buradan sonra Ayarlar kısmına gidin.
 • Gelecek ekranda önce Ağ ve İnternet, sonra Durum ve son olarak Ağ ve Paylaşım Merkezi kısmına gidiniz.
 • Açılacak yeni sekmede Bağlatılar kısmının yanında yer alan bağlı wifi ağınızı seçin.
 • Wifi Durumu kısmındaki Kablosuz Özellikleri kısmına gidin.
 • Kablosuz Ağ Özellikleri içerisinden Güvenlik kısmını açın ve sonrasında Karaktarleri göster kutusuna tıklayın.
 • Bu adımın ardından şifre belirecektir.

Wifi Şifre Öğrenme CMD

Bu kısımda internet şifresi öğrenme Cmd üzerinden nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Cmd üzerinden Wifi şifre öğrenme için şu adımları takip edin:

ADIM 1: İlk olarak başlat kısmına cmd yazın ve bulunan uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açın.

ADIM 2:Cmd komut satırı açıldıktan sonra şu kelimeleri yazın ve enter tuşuna basın:

netsh wlan show profile

ADIM 3: Bu aramanın ardından sistemde kayıtlı olan tüm Wifi ağları listelenecektir. Bu ağların dökümanın almak için tekrardan satıra gidip şunları yazın:

netsh wlan export profile folder=c:\ key=clear

ADIM 4:  İşlemler gerçekleştikten tüm ağlar için özel bir bilgi dosyası oluşacaktır. Bunları görüntülemek için Bilgisayarım kısmından C diskine gitmelisiniz. En alt kısımda dosyaları bulabilirsiniz.

ADIM 5: Şifresini öğrenmek istediğiniz ağım dosyasına sağ tıklayın, Birlikte Aç kısmına imleçi götürün ve Not Defteri uygulamasını seçin.

ADIM 6: Wifi şifre öğrenme CMD son adım için ise sözcük arayacağız. Dosya içerisinde yer alan <keyMaterial> dizinin karşısında şifre yer alacak. Kelimeyi CTRL+F kombinasyonu ile aratabilirsiniz.

Android Wifi Şifre Öğrenme

Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır?

Android telefonlardan şifre öğrenmek için yapabileceğiniz birçok işlem bulunur. Bunlardan en fazla tercih edilen 2 özellik ise programsız wifi şifre öğrenme ve uygulama ile wifi şifresi öğrenmedir.

Programsız internet şifresi öğrenme için yapmanız gereken oldukça basit. Telefonunuzun Ayarlar kısmında yer alan Wifi kısmına giderek bağlı olduğunuz uygulamayı Paylaş demelisiniz. bunun ardından bir karekodu oluşturulacaktır. Bu kare kodu QR Reader özelliği olan bir kamera veya uygulama üzerinden metne dönüştürerek şifreyi öğrenebilirsiniz.

Uygulama ile internet şifresi öğrenme için direkt olarka Google Play Store’a gidebilirsiniz. Direkt olarak indirebileceğiniz ve çok kullanılan bazı uygulamalar ise şunlardır:

Her iki uygulama da sadece root’lu cihazlarda çalışmaktadır.

iPhone Wifi Şifre Öğrenme

Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır?

iOS cihazlarda internet şifresi öğrenme için tek alternatif modem arayüzüne giriş yapmaktır. Bunun için ağ bilgilerini öğrenmelisiniz.

 • Telefonun ayarlar kısmına gittikten sonra bağlı bulunan ağın yanındaki “i” simgesine tıklayın.
 • IP Adress kısmındaki Router satırında yazan sayıları Safari üzerindeki arama satırına yazın.
 • Çıkan ekranda modem kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girin.
 • Kablosuz Ağ kısmına tıklayın.
 • Şifreyi Göster seçeneğine tıklayarak aktif şifrenizi bulabilirsiniz.

iPhone Wifi şifre öğrenme bu kadar basit. Aynı adımları Mac ve iPad cihazlarda da yapabilirsiniz. Mac cihazlarda adımlar biraz daha karmaşık olsa da mantık olarak aynı adımlar izlenecektir.

Eğer amacınız şifrenizi misafirlere vermek ise iPhone’larda yer alan Wifi parola paylaşma özelliğinden yararlanarak şifreyi görmeden bağlantı kurabilirsiniz. Bunun için bağlı olunan ağın üzerine tıklayan Parolayı Paylaş seçeneğini seçmelisiniz.

Bu içeriğimizde tüm cihazlar için wifi şifre öğrenme nasıl yapılır, gereklilikler nelerden detaylıca bahsettik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ