Bedava İnternet

Wifi Şifresi Kırma Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

 • 21 Mayıs 2021
 • 4.416 kez görüntülendi.
Wifi Şifresi Kırma Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Wifi Şifresi Kırma Nasıl Yapılır Resimli Anlatım. Bugünlerde evde sık sık vakit geçirdiğimiz için herkesin öncelikli eğlence aracı internet. Bu yazımızda Wifi şifresi kırma 2022 yöntemleri hakkında yazacağız. Wifi şifresi kırma yöntemlerini paylaşmamızdaki ana amaç önleme yöneliktir. Buradaki yöntemleri öğrenerek wifi ağı kırmak hakkında bilgileri alabilirsiniz.

Wifi Şifresi Kırma

İnternet üzerinde konu hakkında en fazla sorulan soru Wifi şifresi nasıl kırılır sorusudur. Kablosuz bağlantı kullanan cihazlar üzerinde wireless şifre kırma yöntemleri sıklıkla araştırılır. Wifi şifresi kırmak için hem programlı hem de programsız kırma yöntemleri bulunur. Bu yazımızda her birinden detaylıca bahsedeceğiz.

 

Wifi Şifresi Kırma Yöntemleri

Wireless internet bağlantısının olmadığı bina, bölge kalmadı. Hayatımıza dokunan her mekanda wifi bağlantısı bulunmakta. Yeni nesil modem kullanımının artması ile beraber bu mekanlarda internete erişmek için farklı yöntemler denemek gerekiyor. Modem şifresi kırma için bulunan yöntemlerde ise iki farklı ana yol bulunmakta. İşte o iki yöntem:

Programlı Wifi Şifre Kırma

Öncelikle şunu belirtmek lazım ki wifi şifreleri özelinde özel bir şifreleme algoritması kullanılmakta. Bu algoritmaları aşmak için üçüncü parti yazılımlardan yardım almak gekir. Wifi şifre kırma programları piyasada kolayca bulunsa da pek güvenli değillerdir. Programlar ön planda istediğiniz gibi modem şifresi kırma işlemini yapsa da arka planda kişisel verilerinizi çalabilir. Uygulamalardan olabildiğince kaçın.

Programsız Wifi Şifre Kırma

Wireless şifreleme için WPA2 PSK ve WPA sistemleri şu an için yaygın olanlardır. Bunlardan önce kullanılan WEP gibi daha basit şifreleme sistemleri programsız olarak ele geçirilebilmekte. Bilgisayarınızda bulunan cmd arayüzü içerisinde birkaç kod ile beraber şifreleri öğrenebiliyorsunuz. Fakat yazacağınız kodları veren kişilerin sizin verilerinizi almak için bunu yapabileceğini de unutmamalısınız.

Turkcell Bedava İnternet Hilesi

Bilgisayardan Wifi Şifresi Kırma PC

Wifi Şifresi Kırma Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Wifi şifre kırma programları arasında en öne çıkan wifi dumpper programıdır. Kablosuz wifi ağlarındaki açıklardan yararlanan bir yazılımı içinde bulundurmakta. Wifi şifresi kırıcı program olmasının en büyük sebebi modemlerdeki WPS açıklarını hızlıca kullanmasıdır. Program ile şifre kırmak için şu adımları izleyiniz:

 • İlk olarak Aşağıda vereceğimiz link üzerinden dumpper kurulum yapın.
 • Kurulan program kurulum sonunda otomatik olarak başlatılacaktır.
 • Açımasının ardından “WPS” kısmına gidin.
 • “Ara” butonu ile yakında bulunan wifi ağlarını arayın.
 • Tüm ağları liste olarak size aktarılacaktır. Bu kısımda wifi şifre kırma yapmak istediğiniz ağı seçin ve “Hızlı Başla” seçeneğine tıklayın.
 • Bir sonraki gelen ekranda yine aynı ağı seçin.
 • 3 dakika içerisinde seçilen ağın şifresi kırılacaktır. Bunun ardından ağa erişim sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden wifi şifresi kırma programı Wifi Dumpper indir.

 

Telefondan Wifi Şifresi Kırma  Android iOS APK Şifre Kırıcı

Wifi Şifresi Kırma Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Wifi şifresi kırmak için bilgisayardan neler yapılması gerektiğini anlattık. Peki bilgisayardan daha fazla kullandığımız telefonlarda wireless şifre kırma nasıl yapılır? Bu soru belki bilgisayarlarda wifi şifre kırmaya göre daha fazla sorulmaktadır. Günümüzde telefonlardan internet kullanımı gözle görünür şekilde bilgisayardan daha fazla ve bundan dolayı da konudaki ana odak mobil cihazlar.

Telefondan yapabileceğimiz işlemler ile bilgisayardan yapabileceğimiz işlemler arasında pek fark kalmadı. Wireless modem kullanımında ikisi de aynı oranda veri alışverişi yapıyor der isek yanlış olmaz. Bu sebeple aynı uygulama metodu ile mobil cihazdan şifre kırmak da mümkün. İşte yapmanız gerekenler:

 • İlk yapmanız gereken iOS veya Android cihazınızdan mobil uygulama marketine girmek ve “Wifi Warden” uygulamasını bulup indirmek.
 • Uygulama indikten sonra ana ekrana gelerek uygulamayı başlatın. Uygulama ekranında listelenen wifi ağlarından kırmak istediğinizin üzerine basılı tutun ve MAC Adresi bölümündeki numarayı kopyalayın.
 • Bundan sonraki adımda Safari veya Chrome üzerinden BU sayfaya gidin.
 • Karşınıza gelen sayfada ilgili boşluğa kopyalanan MAC Adresi yapıştırılmalı. Bunun ardından “WPS Pin Bul & Oluştur” tuşuna tıklayın.
 • Bir Pin numarası oluşturulacaktır. Bu pin numarasını kopyalayın, Wifi warden uygulamasına tekrar giriş yapın.
 • Az önce basılı tuttuğunuz ağa bu sefer bir kere basın.
 • Gelen ekranda bağlan tuşuna, sonrasında “WPS Kullanarak Bağlan” ve son olarak“PIN Gir” tuşuna basın.
 • Açılan ekrana kopyaladığınız pin numarasını yapıştırın ve “Bağlan” tuşuna basın.

Tüm bu işlemlerin ardından kolayca wifi şifresi kırma işlemini tamamlamış olursunuz.

İnstagramda Yorum Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

Wifi Şifresi Kırma Nasıl Engellenir?

Wifi şifre kırma yöntemlerinden detaylıca bahsettik. Şimdi işin daha önemli boyutu olan şifre kırma engelleme kısmından bahsedeceğiz. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki kesinlikle bu adımı yapmalısınız. Wifi ağınız kullanılarak yapılacak yasa dışı işlemlerde muhattap olmamak için bunu yapmalısınız. İşte wifi şifre kırma önlemleri:

 • Güçlü bir şifre oluştur. Yukarıda bahsini ettiğimiz internet şifresi kırma programlarının hepsi basit şifrelerde kolayca çalışmaktadır. Güçlü şifre oluşturarak bu yazılımların etkinliğini azaltabilirsiniz.
 • WPS pin kapatın. WPS seçeneği bağlantı için oldukça yararlı olsa da wifi şifresi için pek faydalı değildir. Wps üzerindeki açıklar sebebi ile internet şifresi kolayca kırılabilmekte. Bu sebeple WPS pin özelliğini kapatmak, wifi şifresi kırma engelleme noktasında oldukça faydalı olacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ