Bedava İnternet

Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Giriş Nasıl Yapılır? Bu yazımızda Turkcell tarafından çıkarılmış yerli bir e-posta servisine değineceğiz. Yazıda Yaani mail nedir, giriş nasıl yapılır gibi soruların cevabını detaylı şekilde bulabileceksiniz.

Günümüzde mail kullanımı hemen hemen herkes tarafından yapılmakta. Öyle ki her 10 kişiden 5’inin ise birden fazla mail adresi mevcut. Bu durum da istenen mail adreslerini almayı zorlaştırıyor. Kimi zaman kendi adınıza bile mail adresi bulamıyorsunuz. Tabi bu kişilerin bu kadar çok mail adresi kullanmasının sebebi ise internet üzerinden haberleşebilmeyi daha kolay hale getirmek.

Google Gmail, Microsoft ise Outlook ile pazarın büyük kısmını elinde bulundururken, bu alana yerli bir isim de dahil oldu. Turkcell Yaani Mail ile beraber mail sektöründe kuvvetli ve tamamen yerli bir platform sunmaya başladı.

Bu içeriğimizde Yaani e-mail servisi ile alakalı tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Yaani Mail Nedir?

Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Turkcell tarafından geliştirilen, tamamen yerli bir e-posta servisidir. Yaani bünyesindeki tüm organlar ülkemizde bulunmaktadır. Maillere gelen verilerinizin tümü ülkemizde bulunan yüksek güvenliğin bulunduğu veri merkezlerinde yer alır. Bu sunucuların tamamının hem kurucusu hem de sahibi bizzat Turkcell’dir.

E-posta servisinin en büyük avantajları arasında hızlı olması gelmektedir. Bildiğiniz gibi Gmail ve Hotmail gibi servisler milyarlarca veriyi ve milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde bulunduruyor. Bu sebeple müthiş bir trafiğe sahipler. Turkcell Yaani, gelişmiş altyapısı ve bu servislere göre kat be kat daha az trafiği ile yüksek performans sunan bir mail platformu sunmaktadır.

Platform, her yaştan kullanıcının rahatlıkla kullanabilmesi amacı ile oldukça basit bir arayüze sahiptir. İster telefondan ister ise masaüstünden tüm e-postalarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Birçok menüden oluşan, kafa karıştıran bir tasarıma sahip bir yapısı yoktur.

Platformun gelişmiş yapısı sayesinde internet bağlantınız kopsa bile mail okuyabilir veya yanıtlayabilirsiniz. Yanıtladığınız mailler ilk bağlantı kurulumu ile beraber otomatik olarak gerçekleşecektir.

Yaani Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Yaani Mail giriş için iki farklı yöntem bulunmaktadır:

1-İlk yöntem Yaani Giriş sayfasından direkt olarak e-posta adresi ve şifre ile giriştir. Hesap oluştururken kullanmış olduğunuz bilgileri girmeniz yeterli.

2- İkinci yöntem ise Hızlı Giriş yani FastLogin servisidir. Turkcell.com.tr ve Turkcell dijital operatör üzerinde de bulunan bu sistem ile tek hesap ile birden fazla üyeliği birbirine bağlayabilirsiniz. Tüm Turkcell sistemleri bu giriş yöntemini desteklemektedir.

Yaani Hesap Oluşturma

Eğer bir Yaani e-posta adresiniz yok ise dakikalar içinde hızlıca alabilirsiniz. Yaani e-mail adresi almak için:

 • Ad ve Soyad,
 • En az 4 karakterden oluşan, Türkçe karakter barındırmayan bir mail adresi,
 • Şifre,
 • Doğum tarihi

bilgilerini girmelisiniz. Bu işlem ardından dilerseniz telefon numarası doğrulama işlemi de yapabilirsiniz. Tüm işlemler bittiğinde mail adresi açılmış olacaktır.

Yaani Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Yaani mail bir dış servis olduğundan cihazların ana mail programı olması için belirli işlemler yapmak gerekir. Yaani Mail IMAP, POP3, SMTP ayarları olarak adlandırılan bu ayarların nasıl yapıldığını bu bölümden öğrenebilirsiniz.

Ayarlar için ilk olarak PIP ve IMAP ayarlarını aktif hale getirmelisiniz. Bunun için :

 • Cihazınızdaki tarayıcı üzerinden Yaani Ayarları sayfasına gidin,
 • iOS, Outlook ve Android sistemlerde ilgili ayar kısımlarındaki Senkronizasyon kısmına gidip.
 • Girdiğiniz kısımlarda POP3 ve IMAP erişimlerini etkinleştirin.

Etkinleştirme işlemleri bittikten sonra mail servisini eklemeye başlayabiliriz:

 • İlk olarak mail adresi kısmında @yaani.com ile biten adresinizi yazın,
 • IMAP Server istenen kısma: imap.yaanimail.com
 • IMAP Port numarası kısmına: 993 – SSL
 • SMTP Server istenen kısma: smtp.yaanimail.com
 • SMTP Port numarası kısmına: 587 – TLS
 • POP3 Server istenen kısma: pop.yaanimail.com
 • POP3 Port numarası kısmına: 995 – SSL
 • Ayarların hepsini girdikten sonra sayfayı kaydedip kapatın.
 • Çıkacak tüm sertifika hataları için Tüm Sertifikaları Kabul et ayarını seçin.
 • İşlem tamam, artık cihazınız ile Yaani e-posta servisi senkronize olarak çalışabilir.

Yaani Mail Kurumsal

Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Turkcell, Yaani Mail Kurumsal adı altında firmalara ve işletmelere özel alan adları tahsis etmektedir. Örnek; bedavainternetr sitesi için @bedavainternetr.com şeklinde mail adresleri alınabilir bir hizmet sunulur. Bu sayede kurumsal firmalar fazlaca prosedürden kurtulup, Turkcell kalitesi altında mail hizmeti alabilirler.

Kurumsal e-mail adresi almak ve teklifleri incelemek için Yaani Kurumsal sayfasına göz gezdirebilirsiniz.

Yaani İndir

Yaani, birden fazla platform için kullanılabilir durumdadır. Aşağıdan Yani indir linklerini bulabilirsiniz.

Yaani İndir Apk linki için tıklayın.

Yaani İndir Apple linki için tıklayın.

Yaani İndir Huawei linki için tıklayın.

Yaani İndir İnternet Kazan Kampanyası

Turkcell, Yaani kullanacak müşterilerine Turkcell bedava internet sağlamaktadır. Platformu kullanan Turkcell müşterileri 1 GB bedava internet kazanabilirler.

İster faturalı, ister ise faturasız Turkcell müşterisi olun App Store ve Google Play Store üzerinden yapacağınız Yaani indirmeleri ile hediye internet kazanabilirsiniz. Kampanyadan kazanacağınız internet ile mail içerisindeki kullanımlarını paketten düşmez. Bir ay boyunca 1 GB’a kadar olan tüm uygulama içi kullanımlarınız bu bedava paketten gider.

Paketi kazanmak için yapmanız gereken Wifi bağlantısı yerine Turkcell hat üzerinden mobil veri bağlantısı ile uygulamaya girmektir. Aktivasyon gerçekleştiği anda tarafınıza SMS mesajı gelecektir. Bu SMS mesajı ile beraber bedava internet kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Yaani mail nedir, giriş nasıl yapılır gibi sorulara değindik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ