Bedava İnternet

Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır?

 • 11 Mayıs 2022
 • 232 kez görüntülendi.
Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır?  Yapay Zekanın günümüzde hangi alanlarda nasıl kullanıldığını sizlere anlatacağız.

Yapay Zeka sistemi daha fazla verimlilik ve performans için otomatikleştirmek üzere uygulanabileceği teknolojik alanlarda büyük değişiklikler getiriyor. Yapay Zeka sistemi artık  cep telefonunuzdan hastalıkların teşhisine kadar birçok alanda kullanılıyor ve yüksek performanslı ve doğru bir sistem sağlayarak verimlilikle çalışıyor.

Yapay Zekanın Kullanıldığı Alanlar

Yapay Zekanın Kullanıldığı Alanlar, Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır;

 • Sanal Asistan veya Chatbotlar
 • Tarım
 • Otonom uçuş
 • Perakende, Alışveriş ve Moda
 • Güvenlik ve Gözetim
 • Spor Analitiği ve Aktiviteleri
 • Üretim
 • Canlı Stok ve Envanter Yönetimi
 • Kendi Kendini Süren Arabalar veya Otonom Araçlar
 • Sağlık ve Tıbbi Görüntüleme Analizi
 • Depolama ve Lojistik Tedarik Zinciri

Tarımda Yapay Zeka Nasıl Kullanılır?

Tarım sektöründe, tarım arazilerinin verimliliğini ve mahsul verimini artırmak için Otonom Traktörler ve Drone İzleme kullanılmaktadır. Mahsulün ve hasadın sağlık durumunu izlemek için bu alanlarda robotlar ve otomatik makineler de kullanılmaktadır.

Otonom Araçlarda Yapay Zeka Nasıl Kullanılır?

Otonom Araçlar veya Kendi Kendini Süren Arabalar, yakın çevreyi ve ortamın gerçek yaşam senaryosunu anlarken makinenin otomatik olarak çalışmasını sağlamak için bu tür bir sisteme tamamen entegre olan diğer Yapay Zeka örnekleridir.

Güvenlik ve Gözetim Alanında Yapay Zeka Nasıl Kullanılır?

Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır  sorusunun bir diğer yanıtı ise Güvelik sistemleridir. İnsanları takip etmeye ve onlara yaşamak için güvenli bir bölge sağlamaya yardımcı olan Yapay Zeka tabanlı yüz tanıma ve biyometrik sistem. Güvenlik kameraları ve diğer gözetleme ekipmanları, şehirleri ve yaşam alanlarını güvende tutmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Depolama ve Lojistik Tedarik Zincirinde Yapay Zeka Nasıl Kullanılır?

Otomatik depolama ve tedarik zinciri yönetimi, insan gücünü azaltmakta ve depolama şirketlerinin büyük miktarda stok veya envanteri uygun yönetim ve tedarik sistemi ile yönetmesine yardımcı olmaktadır. Bu sistem aynı zamanda e-ticaret sektörünün daha verimli çalışmasına ve faaliyet marjlarını iyileştirmesine yardımcı oluyor.

Yapay Zeka tabanlı otomatik depolama yönetim sistemi yalnızca fayda sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda makine öğrenimi müşterilerin çevrimiçi alışveriş deneyimini iyileştiriyor. Bu teknoloji aynı zamanda, müşterilerinin duygularını anlamak ve sektörde daha fazla pazar payı elde etmek için onlara daha iyi ürünler ve hizmetler sunmak için duygu analizi hizmetlerini kullanan şirketlere iç görüler veya müşteriler sağlıyor.

Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır? » Bedava İnternet

Sağlık ve Tıbbi Görüntüleme Analizinde Yapay Zeka Nasıl Kullanılır?

Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır sorusunun belki de en önemli cevabı Sağlık sektörüdür. Sağlık sektöründe yapay zeka, makinelerin çeşitli hastalık türlerini teşhis etme, analiz etme ve tahmin etme, hastaların sağlık koşullarını izleme ve bilim adamlarının yeni ilaç keşiflerini keşfetmelerine ve insanların iyileşmesine yardımcı olan ilaç geliştirmelerine yardımcı olma konusunda hayati bir rol oynuyor.

Bununla birlikte, Yapay Zeka sistemi yalnızca bir model, ilgili alanlarda tam olarak işlevsel hale getirmek için uygun algoritmalar kullanılarak doğru makine öğrenimi eğitim verileriyle iyi eğitildiğinde mümkündür.

Yapay Zeka

Yapay Zeka sistemi günümüzde birden fazla alana entegre oluyor ve ayrıca verimliliklerini ve üretkenliklerini artırmak için yeni alanlara ve endüstrilere nüfuz etmek için hala çok fazla alan var. Yine her şey, algoritmaları eğitmek ve ilgili alanda kusursuz bir şekilde çalışabilen doğru Yapay Zeka modelini geliştirmek için ilgili alanların eğitim verilerinin mevcudiyetine bağlıdır. İlerleyen dönemlerde Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır sorusunun cevapları şaşırtıcı derecede artabilir. Yapay Zeka Hangi Alanlarda Kullanılır sorusuna hiç bilmediğimiz alanlarda yanıt bulabiliriz.

 

5G Teknolojisi Neler Getirecek  öğrenmek için tıklayınız. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ