Bedava İnternet

Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır ? 2023

 • 04 Nisan 2022
 • 1.108 kez görüntülendi.
Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır ? 2023

Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır ? Erişim engeli bazı sitelere girememenize neden olmaktadır. Erişim engelleri bulunduğunuz bölgeye, bulunduğunuz bölgede ki ağa veya ülkelere göre değişiklik göstermektedir.

Peki Telefondan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? Bu içeriğimizde  Sitelere Giriş yollarından söz edeceğiz.

Telefondan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Telefondan yasaklı sitelere nasıl girilir , mobil yasaklı sitelere giriş mümkün müdür?

Mobilden Yasak olan Sitelere Giriş yapmanız evet, mümkündür. Bazı yöntemler ile tabletler veya bilgisayarların yanı sıra mobil yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz yani telefondan yasaklı sitelere kolaylıkla girebilirsiniz. Telefondan yasaklı sitelere girme yollarından bazıları akıllı telefonlara indirebileceğiniz VPN programlarıdır. Vpn kurmadan yasaklı sitelere giriş yapamayacağını sananlar var fakat vpn kurmadan yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken telefonlarınızın DNS ayarlarını değiştirmek olacaktır. Yapacağınız işlemleri size sırayla anlatacağız ve bu sayede sizler de Yasaklı Sitelere Giriş yapabileceksiniz.

 

 

DNS Ayarlarını Değiştirerek Yasaklı Sitelere Giriş

DNS ayarlarını değiştirerek yasaklı siteler için giriş yapabilirsiniz. Telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirmek için yapmanız gerekenler;

 1. Ayarlar menüsüne girin
 2. Wi-Fi ağına tıklayın
 3. Wi-Fi ağına basına tutarak karşınıza gelen ekranda bağlı bulunduğunuz ağı değiştir yazısına tıklayınız.
 4. Karşınıza ‘Statik’ seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneği seçiniz.
 5. Aralarına virgül koyarak DNS1, DNS2 ayarlarınıza tıklayınız.

Yukarıda sayılan işlemleri android cihazınızda yapabilirsiniz. Yasaklı Sitelere Giriş yapmak için DNS ayarlarını değiştirmek oldukça iyi bir çözüm yoludur.

IOS altyapılı cihazınızın DNS ayarlarını değiştirmek için;

 1. Ayarlar menüsüne girin
 2. Wi-Fi ağına tıklayın
 3. Wi-Fi ağına basına tutarak karşınıza gelen ekranda Wi-Fi bağlantısının yanında bulunan ‘i’ yazısına tıklayın.
 4. Karşınıza ‘Statik’ seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneği seçiniz.
 5. Aralarına virgül koyarak DNS1, DNS2 ayarlarınıza tıklayınız.

Yasaklı Sitelere Giriş

 

Comodo DNS Ayarları

8.26.56.26

8.20.247.20

Level3 DNS Ayarları

209.244.0.3

209.244.0.4

Open DNS Ayarları:

208.67.222.222

208.67.220.220

Yandex DNS Ayarları:

77.88.8.8

77.88.8.1

Google DNS Ayarları:

8.8.8.8

8.8.4.4

VPN Üzerinden Yasaklı Sitelere Giriş

VPN üzerinden yasak sitelere giriş seçeneği de birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. VPN cihazınızın internet tarayıcı üzerinden farklı bir ağa güvenli bir biçimde bağlanmanızı sağlamaktadır. Bu şekilde yasaklı sitelere istediğiniz her an erişim sağlamanızı sağlar. VPN kullandığınız takdirde IP ağ adresiniz farklı bir ülkedeymişsiniz gibi görünmektedir.

URL Yerine IP Adresi Kullanın

URL yerine IP adresi kullanarak Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz. Her web sitenin URL’sinin kayıtlı olmuş olduğu bir IP adresi bulunmaktadır. Siteye giriş yapmanızı engelleyen yetkili kişiler genellikle IP adresini engellemek yerine URL adresini doğrudan yasaklamış oluyor.

Tarayıcınızda ki Proxy’i Değiştirin

Okulunuzda ya da ofisinizde, birden fazla ağ sunucusu kullanılmaktadır.  Bu sebeple de bazı proxylerde web sitelerine giriş yasaklanmış olsa bile diğerlerine erişilebilir bir durumda olduğu görülmektedir. Web tarayıcılarınızda proxy ayarlarını devre dışı bırakmak için ağ seçeneğini veya bağlantıları web tarayıcınızın ayarlarında bulmanız yeterli olacaktır. Ayarlarda proxy yok seçeneğini seçerek devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Translate Kullanarak Yasaklı Sitelere Giriş

Google Translate Kullanarak Gizli Sitelere Giriş en çok tercih edilen ve en basit yollardan bir tanesidir. Google Translate’i kurumlar gözden kaçırarak yasaklamamaktadır. Google Translate ile girmek istediğiniz siteyi farklı bir dile çevirerek kısıtlamayı kaldırabilirsiniz. Yasaklanmış Sitelere Giriş yollarından en basiti ve en kısası bu yoldur. Bu yolu mutlaka denemelisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ