Bedava İnternet

Zihin Nasıl Çalışır?

  • 17 Kasım 2022
  • 552 kez görüntülendi.
Zihin Nasıl Çalışır?

Zihin nasıl çalışır? sorusuna Bilinciniz neyi doğru varsayar. neyin doğru olduğuna inanırsa, bilinçaltınız onu doğru kabul eder ve gerçek kılmaya çalışır. İyi şansa, ilahi yol göstericiliğe, doğru eyleme ve hayatın nimetlerine inanın. Zihnin işleyişi ve zihin nasıl çalışır? mantığını bu makalemizde sizlerle.

Zihin nasıl çalışır?

zihin nasıl çalışır?

 

ZİHİN NASIL ÇALIŞIR?

Zihin en değerli varlığınızdır. Her zaman sizinle birliktedir;
ancak yalnızca onu kullanmayı öğrendiğinizde, en şaşırtıcı güçlerinden yararlanabilirsiniz. Daha önce gördüğümüz gibi, zihnin iki aşaması vardır: Bilinç yani rasyonel ussal ve bilinçaltı yani irassayonel bilincinizle düşünürsünüz alışkanlık haline getirerek düşündüğünüz herşey daha sonra düşüncelerinizin doğasına bağlı olarak yaratmaya başlayan bilinçaltı geçer. Yaratıcı zihindir. iyi şeyler düşünürseniz iyi şeyler kötü şeyler düşünürsiz kötü şeyler olur. Zihniniz böyle çalışır.
Hatırlanması gereken en önemli nokta şudur: Bilinçaltı bir fikri kabul ettiğinde; bunu yerine getirmeye başlar. Bilinçaltı yasasının iyi ve kötü fikirler için aynı şekilde işlemesi,  şaşırtıcı ve hassas bir gerçektir. Bu yasa olumsuz bir biçimde uygulandığında, başarısızlığın hayal kırıklığının ve mutsuzluğun nedenidir. Alışılmış düşünme biçiminiz uyumlu ve yapıcı olduğunda ise son derece sağlıklı başarılı ve zengin olursunuz.
doğru şekilde düşünüp hissetmeye başladığınızda zihinsel huzur ve sağlıklı bir beden kaçınılmazdır. Zihinsel olarak istediğiniz ve doğru olarak hissettiğiniz şeyleri bilinçaltınız kabul edecek ve uygulamaya koyacaktır. Yapmanız gereken tek şey, bilinçaltınıza fikrinizi kabul ettirmektir. Bundan sonra bilinçaltı yasası arzuladığınız sağlık huzur ve zenginliği ortaya çıkaracaktır.Siz komut yada talimat verdiğinizde bilinçaltınız kendisine aktarılan fikri sadakatle üretecektir.
Zihin yasası şöyledir; bilinçaltınızdan aldığınız tepki yada karşılığı, bilincinizde tuttuğunuz fikirin doğasını belirler. Piskolog veya piskiyatrlar, düşünceler bilinçaltınıza iletildiğinde, beyin hücreleri etkilerin oluştuğunu söylerler. Bilinçaltı bir fikri kabul eder etmez bunu bir an önce uygulamaya koymaya çalışır.

NESNEL VE ÖZNEL ZİHİN:

Bilinciniz, zaman zaman nesnel zihin olarak adlandırılır, çünkü dış nesnelerle ilgilenir. Nesnel zihin, nesnel dünyanın farkındadır. Gözlem araçları beş fiziksel duyudur. Nesnel zihniniz çevreyle temasınız sıranızda rehberiniz ve yönetiminizdir. Beş duyunuz aracılığılığınızla bilgi toplarsınız. Nesnel zihniniz gözlem, deneyim ve eğitim aracılığıyla öğrenir. Daha önce belirtiğimiz gibi nesnel zihinin en büyük işlevi akıl yürütmektir.

BİLİNÇ ALTI BİLİNÇ GİBİ AKIL YÜRÜTMEZ:
Bilinçaltı, kendisine muhakeme etme yada tartışma yeteneğine sahip değildir. Ona yanlış bilgi verirseniz, bunu doğru kabul eder. Sonra bu bilgiyi gerçek kılmaya çalışır. Telkinlerinizi, bunlar yanlış olsa bile koşullara, deneyimlere ve olaylara dönüştürür. Yaşadığınız her şeyi, inançlarınız aracılığıyla bilinçaltınıza ilettiğiniz  düşünceler nedeniyle yaşarsınız. Bilinçaltınıza yanlış yada çarpıtılmış kavramlar iletmişseniz, bunları acilen düzeltmeniz çok önemlidir. Bunu yapmanın en keskin yolu, bilinçaltınıza sürekli yapıcı, uyumlu düşünceler aktarmaktır.

BİLİNÇ ALTINIZ SÖZÜNÜZÜ DİNLER:

Bilinçaltınıza yalnızca sizi her açıdan iyileştirecek, koruyacak, yükseltecek ve size ilham verecek telkinler göndermeye dikkat etmelisiniz. Uynutmayın , bilinçaltınız esprileri anlamaz. Sadece sözünüzü tutar.

BELLEĞİNİZİ KORUMANIN YOLLARI:

Yetmişbeş yaşında bir kadın sürekli hatırlama yeteneğiyle övünürdü. Herkes gibi oda zaman zaman bazı şeyleri unutuyor, ama bunu önemsemiyordu. Ancak yaşlandıkça bunları fark etmeye ve endişelenmeye başladı. Ne zaman bir şeyi unutsa, kendi kendine, “yaşım yüzünden hafızamı kaybediyorum”  heralde diyordu. Bu olumsuz ototelkinin sonucunda, daha fazla isim ve olay ve olay hafızasından uçup gitti. Umutsuzluğa kapılmak üzereydi. Sonunda neyseki, kendisine nasıl zarar verdiğini fark etti. bu süreci tersine çevirmeye karar verdi.
Ne zaman hafızamı kaybediyorum diye düşünme eğilimi gösterse, işlemi tersine çeviriyordu. Bugünden itibaren hafızam her açıdan gelişiyor, her an her yerde hatırlama gereken herşeyi hatırlayacağım diye olumlu düşünerek üç hafta içinde kadının hafızası yeniden normale döndü

Bilinçaltınız son derece bilgedir. Bütün soruları cevaplarını bilir. Ancak bildiğinizi bilmez. Sizinle tartışmaz ya da size karşı gelmez. “beni bu tür telkinlerle etkilememelisin” demez. bunu yapamam çok yaşlıyım bu gerekliliği karşılayamam yanlış yerde doğmuşum bilinçaltınıza bu olumsuz düşünceleri aşılarsınız. Oda bu na göre tepki verir. bunu yaparken aslında kendi iyiliğinizi engellersiniz. Hayatınızda yoksunluğu, kısıtlamaları ve hayal kırıklığını getirirsiniz. Arzularınız gerçeklerştirmek ve hayal kırıklıklarınızın üstesinden gelmek için günde birkaç kez olumlu bir biçimde şunları tekrarlayın: bana bu arzuyu veren sınırsız zeka beni yönlendiriyor ve arzumu gerçekleştirmem için kusursuz bir plan sunuyor. bilinçaltımın en derin bilgeliğinin tepki verdiğini ve içimde hissetiğim ve istediğim şeyin dışa vurulduğunu biliyorum. Bir denge ve ılımlılık var. Öte yandan, eğer çıkış yolu yok ben kayboldum. bu ikilemden çıkış yok tıkandım ve engellendim derseniz, bilinçaltınızdan hiç bir cevap ve tepki alamassınız. Bilinçaltınızın sizin için çalışmasını istiyorsanız, ondan doğru şekilde talepde bulunmayı ve bilmeli ve işbirliğini istemelisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ